Znaleziska sprzed 3000 lat w Wietnamie

Odkrycia dokonano na stanowisku w górzystym terenie koło jeziora Nuoc Trong w dystrykcie Tay Tra, położonym w prowincji Quang Ngai w Regionie Wybrzeża Południowo-Środkowego w środkowej części Wietnamu.Jak poinformował archeolog Doan Ngoc Khoi z Muzeum Quang Ngai, na stanowisku odnaleziono 10 grobów zawierających przedmioty sprzed 3000 lat, pochodzące sprzed okresu rozwoju kultury Sa Huynh, która rozwijała się w I tysiącleciu p.n.e. do II w. n.e.Odkryte artefakty wykazują duże podobieństwo do wcześniejszych znalezisk na innych - położonych na nizinach i wybrzeżu - stanowiskach, gdzie odkryto pozostałości prehistorycznej kultury poprzedzającej kulturę Sa Huynh.Według archeologa Nguyen The Phonga, artefakty odkryte na stanowisku koło jeziora Nuoc Trong pokryte są unikalnymi wzorami dekoracyjnymi, rozpoznanymi wcześniej jedynie na stanowisku w Pho Thanh w dystrykcie Duc Pho w tej samej prowincji, pochodzącym z tego samego okresu.Późniejsza kultura Sa Huynh, położyła podwaliny dla rozwoju kultury Czamów, którzy utworzyli Czampę – państwo istniejące na terenach środkowego i południowego Wietnamu w okresie II-XVII wiek. (PAP)tot/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17