Misja

Drodzy Czytelnicy

Oddajemy w Państwa ręce pierwsze wydanie magazynu Inne Oblicza Historii, mając jednocześnie nadzieję, że stanie się dla Państwa źródłem prawdy historycznej.
Nasz magazyn jest pismem całkowicie bezstronnym i nie ulega jakimkolwiek wpływom politycznym.
Historia naszych dziejów pełna jest bohaterów, którzy stali się mordercami i morderców, którzy stali się bohaterami. Człowiek, w obliczu tych nieoczekiwanych zwrotów, staje zagubiony i zadaje sobie pytania: Komu wierzyć? Gdzie jest prawda?
Postaramy się pomóc w znalezieniu odpowiedzi na te pytania. Zapoznamy naszych czytelników z faktami pomijanymi i przemilczanymi przez lata, ze zdarzeniami często przedstawianymi jednostronnie i nieobiektywnie. Na ocenę wydarzeń historycznych mają wpływ uwarunkowania społeczne oraz kulturowe, dlatego też do wypowiedzi na poruszane przez nas tematy zaprosimy Niemców, Rosjan, Słowaków czy Ukraińców. Zobaczymy jak wygląda ich punkt widzenia. Przekonamy się jak wielki wpływ na życie różnych narodów miała polityka i ideologia. Pragniemy, aby nasz magazyn stał się narzędziem poznania prawdy i służył wzajemnemu zrozumieniu.
Tematyka naszych artykułów obejmować będzie szeroko pojmowaną historię ogólną oraz dzieje wojskowości. Szczególną uwagę poświęcimy II wojnie światowej oraz historii powojennej. Zajmiemy się również archeologią ziem polskich.
Na łamach naszego magazynu znajdzie się miejsce poświęcone heraldyce oraz numizmatyce.
Będziemy pisać o historii zapomnianych już bitew, o tajnych technologiach i zabytkach architektury wojennej.
Zajmiemy się odkrywaniem tajemnic zrabowanych i ukrytych dóbr naszej kultury.
Nasze artykuły będą poparte dowodami i materiałami źródłowymi oraz wiedzą ekspertów Rady Naukowej.
Mając nadzieję, że Inne Oblicza Historii spełnią Państwa oczekiwania zapraszamy do lektury.

Redakcja Inne Oblicza Historii