Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych w Darłowie

Zlot będzie trwał do 26 czerwca. Po raz pierwszy w historii imprezy jej głównym organizatorem jest miasto. Wspomaga je Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz znany kolekcjoner militariów z Darłowa Marian Laskowski, który przed laty wymyślił zlot.Krzysztof Walków z darłowskiego ratusza powiedział PAP, że spodziewana liczna uczestników zlotu to 3 – 4 tys. osób. Na imprezie może być pokazanych ponad tysiąc różnego rodzaju pojazdów wojskowych. Spodziewana liczna widzów może sięgnąć nawet 50 tys. osób.Jak dodał, w tym roku na zlocie w większej niż dotychczas liczbie zaprezentują się grupy rekonstrukcyjne. Widzowie będą mogli zobaczyć osiem takich grup, które m.in. wcielają w żołnierzy amerykańskich i brytyjskich sił specjalnych walczących w Afganistanie i partyzantów Armii Krajowej.Zaprezentowane zostaną również dioramy przedstawiające m.in. bitwę nad Bzurą w 1939 r. oraz bitwę warszawską z 1920 roku.Odbędzie się też kilka koncertów. Na zlocie m.in. zagrają: Muniek Staszczyk, Kobranocka i Acid Drinkers. Widzowie będą również mogli skorzystać z tradycyjnych przejażdżek ciężkim sprzętem na tzw. czołgowisku. W tym roku nie będzie natomiast parady pojazdów militarnych ulicami Darłowa.Organizatorzy nie obawiają się pechowej trzynastki. „Nie jesteśmy przesądni” powiedział PAP Krzysztof Walków.Natomiast Marian Laskowski dodał, że planował „dwa zloty o numerze czternastym, jednak ostatecznie uznał, że trzynastka może okazać się szczęśliwa.” (PAP)sibi/ abe/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17