XX Targi Książki Historycznej

W tym roku Targi po raz trzeci zostaną zorganizowane w nowej siedzibie - Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, jednak - jak informują organizatorzy - w związku z dużym zainteresowaniem wydawców stoiska mają być wyeksponowane na całej powierzchni Arkad.Na Targach swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wydawnictw. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Salon Bibliotek, na którym swoją ofertę będą prezentować największe biblioteki z całej Polski. Po raz drugi też swój dorobek wydawniczy zaprezentują wydawnictwa muzealne.Jak zwykle Targom będą towarzyszyć liczne panele dyskusyjne, pokazy filmów dokumentalnych i spotkania z pisarzami m.in. z rosyjskimi autorami książek historycznych Władimirem Bieszanowem i Markiem Sołoninem. Przygotowane zostaną także interaktywne gry i zabawy dla dzieci oraz młodzieży, pokazy grup rekonstrukcyjnych, a także spacery historyczne po Warszawie.Na Targi przyjedzie także zespół Percival prezentujący muzykę Słowian i Wikingów, który zagra dwa koncerty, zaprezentuje dawne instrumenty i opowie o dawnej muzyce. Swoją ofertę zaprezentują też wydawcy gier strategicznych i planszowych o tematyce historycznej. W weekend targowy będzie również kursował specjalny tramwaj historyczny, w którym przewodnicy będą opowiadać o historii Warszawy.Honorowy patronat nad Targami objęli prezydent Bronisław Komorowski oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. (PAP)akn/ ls/
Dyskusja na dany temat:


  • penetrator napisał:

    Żeby tak jeszcze data była znana...

  • Jarpen Zigrin napisał:

    Nam chyba jako pierwszym udało się dotrzeć do listy planowanych wydarzeń w trakcie XX Targów Książki Historycznej. Oto wstępna lista tylko wybranych wydarzeń. W rzeczywistości będzie ich dużo, dużo, więcej. Chociażby redbaron będzie podpisywał książki : ) Natomiast lista projekcji filmowych nie powinna ulec już zmianie. http://www.historia.org.pl/index.php/kultura-i-sztuka/kultura-i-sztuka/festiwale-i-targi/2708-wybrane-wydarzenia-i-projekcie-filmow-w-trakcie-xx-targow-ksiki-historycznej-w-warszawie.html

  • WERTTREW napisał:

    [quote:5fdcd122f3="Jarpen Zigrin"] ... Chociażby redbaron będzie podpisywał książki : ) [/quote:5fdcd122f3] Ja słyszałem, że to najprawdopodobniej nie będzie jedyny "podpisujący" człowiek na tej imprezie związany z IOH. ;)Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17