Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.Bariera z elementów z odlewanego żelaza, zainstalowanych między betonowymi kolumnami, będzie ustawiona na poziomie ulicy w odległości od 6 do 15 metrów od zewnętrznej ściany Koloseum.W ciągu ostatniego roku miało miejsce kilka incydentów, kiedy z Koloseum odpadały fragmenty tynku oraz elementy zewnętrznej ściany starożytnej budowli.Koloseum (Amfiteatr Flawiuszów) powstało w latach 72-80 n.e., jego budowę rozpoczął cesarz Wespazjan panujący w latach 69-79, a ukończył jego syn Tytus, cesarz w latach 79-81, obydwaj z dynastii Flawiuszów (69-96 r. n.e.).Wkrótce rozpocznie się remont całej budowli Koloseum, polegający na oczyszczeniu powierzchni murów oraz wzmocnieniu całej konstrukcji i przeprowadzeniu prac renowacyjnych.Koszty remontu wyniosą 25 milionów euro. Poniesie je włoska firma obuwnicza, która w zamian będzie mogła wykorzystywać Koloseum do swoich celów marketingowych przez następne 15 lat.Według ekspertów w wielu starożytnych budowlach w Rzymie stwierdzono w ostatnim roku uszkodzenia o charakterze strukturalnym, spowodowane przez działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. (PAP)jot/ agt/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17