Warszawa: gra miejska "Dostarcz list z Małym Powstańcem"

Gra jest częścią obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Osoby, które w sobotę o 15 przybędą pod stołeczną Elektrownię Powiśle będą miały szansę wcielić się w rolę najmłodszych uczestników powstania i poznać historię różnych punktów stolicy związanych ze zrywem.



"Aby wziąć udział w grze trzeba ściągnąć na smartfona - iPhona lub telefon z Androidem aplikację geolokacyjną, umożliwiająca lokalizację uczestnika i wirtualne poruszanie się po mieście. Znajdujący się na naszej stronie program umożliwia +zaczekowanie się+, czyli oznaczenie naszej obecnej pozycji, czyli w tym przypadku rejonu Elektrowni Powiśle. Po +zaczekowaniu+ uczestnicy otrzymają na telefon instrukcje, gdzie mają się udać dla wykonania pierwszej misji" - opowiadał PAP koordynator projektu Jakub Ferenc z serwisu Lokter.pl.



Podczas gry zadań będzie łącznie piętnaście, każde będzie można wykonać w kilku różnych miejscach. "Wśród zadań znajdzie się np. przekazanie informacji o zdobyciu Gęsiówki czy zjedzenie zupy +pluj+. Gra jest skierowana do osób w różnym wieku zainteresowanych historią. Jej celem jest przybliżenie losów Powstania Warszawskiego w nieco lżejszej formie. Po wykonaniu każdej z misji uczestnik otrzyma wirtualną odznakę pokazującą się na ekranie telefonu i powiadomienie, gdzie ma się udać na następną misję. W miejscu ostatniego zadania będą się znajdowali przedstawiciele organizatorów, którzy dziesięciu graczom, którzy najszybciej pokonali trasę gry wręczą nagrody - książki Normana Daviesa +Powstanie '44+ i gry planszowe +Mali Powstańcy+ z dodatkiem +Liberator+" - dodał Ferenc.



Jak podkreślają przedstawiciele stołecznego Ratusza współorganizującego grę, to propozycja dla osób, które chcą aktywnie zwiedzić miasto i poznać jego historię. "Chcemy, aby uczestnicy poświęcili 2-3 godziny, przenosząc się w wir wydarzeń Powstania. Zadbaliśmy o to, aby elementy gry były zgodne z wydarzeniami sprzed 67 lat. Chcemy zachęcić uczestników do szerszego zgłębiania historii. Zachęcamy do tego poprzez wykorzystanie nowej formy uczestnictwa, czyli elementu tak popularnego w naszym codziennym życiu jak telefon komórkowy. Scenariusz gry oraz zadania do zrealizowania w połączeniu z opisami wprowadzą uczestników w klimat tamtych dni" - mówi zastępca dyrektora Biura Promocji stołecznego Ratusza Andrzej Mańkowski.



Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem http://blog.lokter.pl. (PAP)



akn/ ls/




Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17