W Rzeszowie rozstrzygnięto konkursu IPN "Namaluj historię dziadków"

"Była to już piąta edycja konkursu, tegoroczna nosiła tytuł +Od Solidarności do niepodległości+. Prace dotyczyły historii Polski w latach 1980-89, m.in. powstania i działalności +Solidarności+, życia codziennego w latach 80." - powiedział Zenon Fajger z rzeszowskiego IPN.Konkurs skierowany był do trzech kategorii wiekowych. Prace konkursowe powstały w wyniku inspiracji opowiadaniem osoby żyjącej w tamtych latach.W przypadku uczniów klas od pierwszej do trzeciej szkoły podstawowej wystarczyły prace plastyczna. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej do pracy musieli dołączyć opis prezentowanego wydarzenia. Z kolei gimnazjaliści byli autorami liczącego 10-20 klatek komiksu. Ci ostatni dodatkowo pisali też komentarz historyczny do opowiedzianej w komiksie historii.W kategorii uczniów klas młodszych szkoły podstawowej wygrał Kacper Owoc z Zespołu Szkół w Orzechówce. Wśród uczniów starszych klas szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła Kinga Jarosz ze Szkoły Podstawowej w Będziemyślu. W kategorii gimnazjalistów zwyciężyła Magda Krasoń z Zespołu Szkół w Górnie.Prace uczestników konkursu do końca czerwca będą prezentowane w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie.(PAP)kyc/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17