„Uprising44” – gra o Powstaniu Warszawskim

Gra opiera się na faktach historycznych, choć nie zostaną one w niej odwzorowane w sposób wierny ani z zachowaniem chronologii. W grze odtworzona zostanie zabudowa stolicy z okresu walk oraz uzbrojenie walczących stron. Twórcy gry dysponują sporą ilością zdjęć archiwalnych. W pracach nad projektem biorą udział także historycy.„Naszym zamiarem nie jest stworzenie gry będącej kalendarium powstania. Jest ono dla nas pewnym tłem, poprzez które chcemy opowiedzieć swoją własną historię. Nie przedstawiamy szlaków bojowych konkretnych zgrupowań Armii Krajowej oraz nie opowiadamy historii osób, które walczyły w powstaniu. Pomimo tego, w grze będzie można znaleźć odniesienia do zdarzeń, które miały miejsce w rzeczywistości, m. in. obrony Reduty Banku Polskiego” – powiedział specjalista od spraw PR projektu, Piotr Wasiak.„Od jakiegoś czasu temat Powstania Warszawskiego wykorzystuje się w popkulturze. Gra nie jest projektem o charakterze ściśle edukacyjnym, ale jeśli ktoś po zapoznaniu się z nią sięgnie po literaturę na temat powstania, to niewątpliwie będzie to nasz sukces” – powiedział PAP.Za produkcję gry odpowiada studio DMD Enterprise. Jak podkreślił jego dyrektor zarządzający, Michał Dziwniel, w Polsce przez pewien czas toczyła się dyskusja na temat stworzenia gry komputerowej dotyczącej Powstania Warszawskiego. „My jako pierwsi podjęliśmy się takiego projektu. Pozyskaliśmy wystarczające finansowanie i rozpoczęliśmy pracę produkcyjną” – podsumował.„Uprising44” będzie koncentrowała się głównie na taktyce jaką oddziały powstańcze musiały przyjąć wobec przeważających sił nieprzyjaciela. „Chcemy naprawdę dać graczowi odczuć kłopoty z zaopatrzeniem czy trudy beznadziejnej walki z przeważającymi siłami wroga” – dodał Wasiak.Premiera gry w Polsce zapowiedziana jest na drugi kwartał przyszłego roku. (PAP)wmk/ ls/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17