Trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji Europa Nostra Awards

Na swojej stronie internetowej MKiDN przypomina, że nagrodą honorowane są osiągnięcia w czterech kategoriach: konserwacja, badania, usługi dedykowane, edukacja, kształcenie i popularyzacja. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: http://www.europanostra.org/apply-for-an-award-2012/Nagroda "Europa Nostra", czyli Nagroda Unii Europejskiej w Dziedzinie Dziedzictwa Kulturowego, przyznawana jest od 2002 r. To wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej i federacji "Europa Nostra", której celem jest promowanie dbałości o dziedzictwo narodowe.O nagrodę w edycji 2011 ubiegało się 140 różnego rodzaju projektów zgłoszonych przez 31 państw; tytułem wyróżniono 27, wśród nich dwa z Polski - Muzeum Archeologiczne w Gdańsku uhonorowano za odrestaurowanie spichlerza "Błękitny Baranek", a Szymona Modrzejewskiego z Uścia Gorlickiego za wieloletnią pracę konserwatorską m.in. w regionach Bieszczad i Beskidu Niskiego.Federacja "Europa Nostra" istnieje od 1963 r. Zajmuje się ochroną dziedzictwa kulturalnego i środowiska naturalnego. Skupia ponad 200 pozarządowych organizacji (związanych z działalnością na rzecz dziedzictwa narodowego) z 40 krajów Europy. Jej siedziba mieści się w Hadze. (PAP)dsr/ ls/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17