Tramwaj linii muzealnej pojedzie przez Nową Hutę

Jak poinformował Mariusz Szałkowski, dyrektor ds. przewozów krakowskiego MPK linia 0 (muzealna) będzie kursować od 1 lipca w każdą niedzielę oraz 15 sierpnia. Aby nią jechać nie będzie trzeba kupować specjalnych biletów. Obowiązywać w niej będą te same, co na innych trasach.Podstawową trasą linii 0 prowadzi z Muzeum Inżynierii Miejskiej przez Stare Miasto do Cichego Kącika. Jednak wybrane kursy zostaną skierowane do Nowej Huty."Głównie tramwajami zbudowanymi w latach 50 pasażerowie będą mogli pojechać do Kopca Wandy wcześniej przejeżdżając przez plac Centralny” – powiedział Szałkowski.Przypomniał on, że 10 lat temu postanowiono, że w wakacyjne niedziele na trasie normalnie kursującej linii 2 jedna brygada będzie obsługiwana taborem zabytkowym: „Miało to swoich gorących zwolenników, ale i przeciwników. Ci drudzy podkreślali, że chcą jeździć nowoczesnymi wagonami, a nie 50-letnimi”.W efekcie po trzech latach trwania eksperymentu podjęto decyzję o stworzeniu specjalnej linii 0.Projekt linii muzealnej jest tworzony przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, krakowskie MPK oraz Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. (PAP)rcz/ ls/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17