Szkielet zwierzęcia ofiarnego sprzed 600 lat odkryto w Wietnamie

Odkrycia dokonano podczas wykopalisk prowadzonych w cytadeli dynastii Ho - stanowisku archeologicznym wpisanym w 2011 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.Cytadela dynastii Ho, której pozostałości znajdują się na terenie okręgu Vinh Loc w prowincji Thanh Hoa, powstała w okresie panowania dynastii (1400-1407 r.), a jej wymiary wynosiły 870 metrów długości i 883 metry szerokości.Jak poinformował Vu The Long z Wietnamskiego Instytutu Archeologii, archeolodzy w rejonie rytualnej platformy Nam Giao odnaleźli dobrze zachowany szkielet bawołu.Zwierzę zostało prawdopodobnie złożone w ofierze przed rozpoczęciem budowy platformy, która powstała na polecenie cesarskiego mandaryna Ho Quy Ly w 1402 roku.Bawół został zakopany w ziemi w miejscu, gdzie znajdował się mur okalający rytualną platformę.Według Vu The Longa, najnowsze odkrycie na stanowisku zaskoczyło badaczy, gdyż jest pierwszym znaleziskiem tego typu związanym z rytualnymi platformami z okresu panowania różnych dynastii w Wietnamie.Szczątki zwierzęcia po zbadaniu i konserwacji będą wystawione jako eksponat na terenie cytadeli dynastii Ho. (PAP)jot/ agt/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17