Skarby faraonów na wystawie w Łodzi

Ekspozycja opiera się na scenariuszu wystawy "Mumia. Tajemnice Starożytnego Egiptu", jedynej w Polsce ekspozycji w całości poświęconej starożytnemu Egiptowi. Prezentuje zabytki egipskie różnych kategorii oraz przybliża życie codzienne starożytnych Egipcjan."To okazja spotkania egipskich bogów i faraonów. Będzie można dowiedzieć


się jak tysiące lat temu wykonywano mumifikacje, w jaki sposób powstały słynne egipskie piramidy i jakie skarby i tajemnice w sobie kryją" - przekonuje Emilia Koper z Centrum Nauki Experymentarium.Na wystawie obejrzeć będzie można m.in. kopie najbardziej znanych eksponatów pochodzących z czasów starożytnych tj. popiersie królowej Nefertiti, złotą maskę Tutanchamona, pektorał księżniczki Sathathorjunet, ciekawą kolekcję biżuterii i przedmiotów codziennego użytku, jak również malowidła o tematyce egipskiej.Ciekawą atrakcją dla zwiedzających może być grobowiec ozdobiony kopiami autentycznych malowideł i reliefów znajdujących się w grobowcach zmarłych władców Egiptu oraz stanowisko do przeprowadzania rytuału mumifikacji.(PAP Life)szu/ dki/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17