Prymitywne narzędzia sprzed ok. 9000 lat odkryto w Meksyku

Odkrycia dokonał zespół meksykańskich archeologów na stanowisku El Coyote, w okręgu Los Cabos na południowym krańcu Półwyspu Kalifornijskiego, na terenie stanu Kalifornia Dolna Południowa w północno-zachodnim Meksyku.Narodowy Instytut Antropologii i Historii Meksyku poinformował, że naukowcy odnaleźli na stanowisku poddane obróbce muszle oraz kamienne narzędzia do cięcia i skrobania, pochodzące sprzed 8600-9300 lat.Według naukowców, ostatnie znaleziska na stanowisku El Coyote oraz wcześniejsze podobne odkrycia dokonane w ostatnich trzech latach na Półwyspie Kalifornijskim mogą świadczyć o tym, że ludzkie grupy wędrujące z północy wzdłuż wybrzeża półwyspu dotarły do jego południowego krańca już we wczesnym okresie epoki holocenu, po ostatnim zlodowaceniu plejstoceńskim.Jak dotąd archeolodzy nie odnaleźli żadnych szczątków ludzkich z tego okresu. (PAP)jot/ tot/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17