Pozostałości neolitycznego gospodarstwa odkryto w Korei Południowej

Odkrycia dokonano na neolitycznym stanowisku archeologicznym położonym na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Koreańskiego w Korei Południowej.Jak poinformowała archeolog Cho Mi-soon, podczas wykopalisk na stanowisku naukowcy odsłonili pozostałości neolitycznej osady i działalności rolniczej, pochodzące sprzed 5500-5600 lat.Najnowsze znalezisko jest około 2 tys. lat starsze niż dotychczasowe najstarsze stanowisko w Azji Wschodniej ze śladami osady rolniczej z okresu neolitu, które także znajduje się w Korei Południowej.Archeolodzy odkryli na stanowisku pozostałości neolitycznych domostw i naczyń, których zbadanie pozwoliło na ustalenie wieku znaleziska.W okresie neolitu ludzie zaczęli prowadzić osiadły tryb życia i zajmować się rolnictwem, porzucając dotychczasowy koczowniczy tryb życia wypełniony łowiectwem i zbieractwem. (PAP)jot/ ula/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17