Pozostałości hinduistycznej świątyni z XIII wieku odkryto w Indonezji

Kamienne pozostałości świątyni znaleziono w mieście Denpasar podczas prac ziemnych przy osuszaniu terenu wokół Ośrodka Badań Hinduizmu.Wezwani na stanowisko archeolodzy odsłonili masywne kamienne fundamenty budowli pochodzącej z okresu XIII-XV w., będącej niegdyś hinduistyczną świątynią.Według archeologa Wayana Suantiki, kierującego pracami zespołu naukowców z Biura Archeologii Bali, znalezisko jest prawdopodobnie największą hinduistyczna świątynią odkrytą na Bali.Badacze odsłonili fundamenty złożone z kamiennych bloków o długości 1 metra, szerokości 40 centymetrów i grubości 40 centymetrów, na których opierało się długie na 20 metrów wschodnie skrzydło świątyni.Prace wykopaliskowe na stanowisku nadal trwają i archeolodzy zamierzają odsłonić całość zachowanych pozostałości budowli.Wyspa Bali jest głównym ośrodkiem hinduizmu (ponad 93 proc. ludności Bali wyznaje hinduizm) w Indonezji – kraju zamieszkanym głównie przez muzułmanów. (PAP)jot/ agt/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17