Podkarpackie: wakacyjne spotkania z historią organizuje IPN

Jak poinformowała PAP Małgorzata Waksmundzka-Szarek z rzeszowskiego IPN, poznawanie historii Rzeszowa będzie odbywać się m.in. poprzez coraz popularniejsze gry terenowe.„Nasi pracownicy organizują też zajęcia edukacyjne dla dzieci, które wypoczywają w Ośrodku Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach k. Soliny. Warsztaty będą związane tematycznie z losami Polaków deportowanych w głąb ZSRR podczas II wojny światowej” - dodała.Waksmundzka-Szarek podkreśliła, że pracownicy IPN chętnie odwiedzą także inne kolonie czy obozy poza Rzeszowem. „Proponujemy przeprowadzenie w zabawowej formie zajęć poświęconych wybranym tematom związanym z najnowszą historią Polski. Oczywiście będą to zajęcia bezpłatne” - zaznaczyła.Organizatorzy letniego wypoczynku dzieci, którzy są zainteresowani ofertą IPN, mogą uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu (17) 867 30 32. (PAP)huk/ abe/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17