Podkarpackie: posadzono Las Pamięci Leśników - ofiar zbrodni katyńskiej

"Las ma upamiętnić leśników pomordowanych na Wschodzie. Każde z 724 drzewek poświęcono jednemu zamordowanemu. Przy każdym dębie widniej tabliczka z nazwiskiem zamordowanego" - powiedział w środę rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Marszałek.Sadzonki dębów wyrosły z nasion posianych w szkółce leśnej rankiem 10 kwietnia 2010 r. Tego samego dnia pod Smoleńskiem rozbił się samolot, którym 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, podróżowało na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia las pod Oleszycami uzupełniono o kolejne 96 dębów, poświęconych każdej z ofiar tej tragedii.Dęby sadzili przedstawiciele różnych środowisk: leśnicy, parlamentarzyści, samorządowcy, myśliwi, duchowni, młodzież. Las Pamięci Leśników - Ofiar Zbrodni Katyńskiej poświecił metropolita lwowski abp Mieczysław Morzycki. (PAP)kyc/ ls/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17