Nurek znalazł na dnie rzeki Krutyń granat z II wojny św.

Pochodzący z Raszyna nurek-amator znalazł granat we czwartek wieczorem i zawiadomił o tym policję. Ta wysłała na miejsce patrol oraz strażaków ochotników, którzy czekają na brzegu na przyjazd saperów."Wszystko wskazuje na to, że jest to granat z czasów II wojny światowej. Zwykle tego typu niewybuchy zabierali saperzy z Orzysza. Ponieważ tu trzeba po niego zanurkować, czekamy na saperów z Gdyni" - powiedziała PAP oficer prasowa piskiej policji Monika Uliszewska.Z informacji przekazanych przez nurka wynika, że granat leży na 2,5 metra głębokości, dlatego nie zamknięto rzeki dla kajakowiczów. Policja uprzedza jednak, że gdy saperzy nurkowie dotrą nad Krutyń wówczas niewielki odcinek rzeki koło wsi Ukta zostanie wyłączony z ruchu turystycznego. Saperzy mają dotrzeć na Mazury jeszcze w piątek.Krutyń to najpopularniejszy szlak kajakowy na Mazurach. Odkąd poprawiła się pogoda jest na nim tłoczno.(PAP)jwo/ bos/
Dyskusja na dany temat:


  • seth napisał:

    Szokujące odkrycie nurka :!: A do tego nie zamknięto rzeki :!: Kolejny szok. Ten nasz bot, to w ogóle sensacyjne [b:77e744ab54]coś[/b:77e744ab54] jest :lol:

  • ArturJr napisał:

    Taka tylko uwaga geograficzna - Krutyń to nazwa wsi, rzeka nazywa się Krutynia. :wink:Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17