Muzeum Historyczne Miasta Krakowa ma nowe Centrum Obsługi Zwiedzających

W 2010 r. Muzeum Historyczne, które ma 14 oddziałów, odwiedziło 486 tys. osób, a w 2011 r. ma to być według szacunków 800 tys.Centrum Obsługi Zwiedzających (COZ) mieści się w budynku Sukiennic od strony ul. Szewskiej. Stworzono je by poprawić komfort obsługi turystów, którzy na wejście do podziemi Rynku i zwiedzanie trasy "Śladami europejskiej tożsamości Krakowa" często czekali w kolejkach."Stworzenie centrum ma na celu rozładowanie ruchu turystycznego i skierowanie zwiedzających do miejsca, gdzie w komfortowych warunkach można dokonać rezerwacji i otrzymać informacje" - mówił w piątek dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski.Dyrekcja Muzeum chce od 1 lipca, na sezon letni, wydłużyć zwiedzanie podziemi Rynku do g. 22.Centrum będzie czynne codzienne do g. 19. Na ekranie umieszczonym w witrynie będzie można na bieżąco sprawdzić, ile osób i o jakiej porze może zejść do podziemi.Fabryka Emalia Oskara Schindlera zostanie włączona do systemu rezerwacji Centrum od najbliższej środy. Dyrektor Niezabitowski zapowiedział, że od 1 stycznia w Centrum będzie możliwa rezerwacja biletów do Starej Synagogi i Apteki Pod Orłem, a od wakacji 2012 r. do Barbakanu, Wieży Ratuszowej i murów obronnych.W Centrum Obsługi Zwiedzających można dostać materiały promocyjne i obejrzeć filmy o muzeum i organizowanych w nim wystawach.(PAP)wos/ mlu/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17