Miejsce kultu Etrusków z epoki brązu odkryte we Włoszech

Odkrycia dokonano na wzgórzu Monte Cimino, najwyższym szczycie Wzgórz Cimini położonych w podległości 50 kilometrów na północ od Rzymu, w pobliżu miejscowości Viterbo w regionie Lacjum.Zespół archeologów odkrył na wzgórzu o wysokości 975 m n.p.m. starożytne miejsce kultu, w którym Etruskowie czcili bogów i składali ofiary około 3000 lat temu.Jak poinformował prof. Andrea Cardarelli z Uniwersytetu Rzymskiego Sapienza, kierujący pracami zespołu naukowców, odkryte pozostałości mają związek z kultem ognia, a odkryte artefakty i szczątki to pozostałości darów ofiarnych.Według prof. Cardarellego, aktywność religijna Etrusków w ok. 1000 r. p.n.e. wyrażała się w ceremoniach z wykorzystaniem ognia, a symboliczne artefakty, żywność oraz zwierzęta jako ofiary dla bogów były spalane.Znalezisko ma duże znaczenie dla badań wczesnej historii Lacjum – regionu otaczającego Rzym – której pozostałości naukowcy odnajdują na stanowiskach archeologicznych pochodzących sprzed 3000 lat i epoki brązu.(PAP)jot/ krf/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17