28 lipca - Graffiti Jam w 68. rocznicę Powstania Warszawskiego

Ponad 20 rysowników profesjonalnych i ponad 40 amatorów weźmie udział w malowaniu graffiti przedstawiającego wizerunki 63 postaci. Będą nimi artyści biorący udział w Powstaniu Warszawskim, m.in. piosenkarz Mieczysław Fogg, reżyser Antoni Bohdziewicz, fotoreporter Joachim Joachimczyk, aktorka Alina Janowska, poetka Krystyna Krahelska czy pianista Jan Ekier.Każdy z uczestników otrzyma biogram artysty powstańca i na podstawie zawartych w nim informacji stworzy jego wizerunek. W malowaniu graffiti uczestnikom akcji będą pomagali znani street-artowcy. Autorem koncepcji całego obrazu jest rysownik Grzegorz Piwnicki "Forin". "Jest to hołd oddawany przez współczesnych artystów artystom tamtego pokolenia. To dla mnie ogromne wyzwanie" - mówi o graffiti "Forin".W całym obrazie będzie dominowała kolorystyka bieli, szarości, czerni i czerwieni. Graffiti, o powierzchni ok. 400 m kw., powstanie na płocie otaczającym inwestycję mieszkaniową InCity (róg ulic Siedmiogrodzkiej i Karolkowej w Warszawie) i pozostanie tam do końca trwania budowy. Na razie organizator akcji - Muzeum Powstania Warszawskiego - nie chce ujawnić, gdzie zostanie przeniesiony obraz po zakończeniu budowy. Muzeum planuje wydanie albumu dokumentującego graffiti.Akcja Graffiti Jam jest częścią projektu "63 dni z życia Warszawy". Jego kontynuacja to zaplanowana na 29 lipca gra miejska, polegająca na odnalezieniu reprodukcji archiwalnych zdjęć powstańców, które zostaną umieszczone na elewacji warszawskich budynków. Niedzielna gra miejska wystartuje spod namalowanego poprzedniego dnia graffiti. Trzecią częścią projektu będzie uruchomiona 1 sierpnia gra internetowa "Pamięta-MY.pl"Tworzenie graffiti rozpocznie się w sobotnie południe 28 lipca. Mecenasem wydarzenia jest spółka Okam Capital. (PAP)swat/ ls/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17