Kopulacja sprzed 40 mln lat utrwalona w bursztynie

40 mln lat temu spotkała się para atrakcyjnych roztoczy. Doszło między nimi do kopulacji. Niestety, w jej trakcie na dwójkę kochanków spadła ogromna kropla żywicy.Roztocza, odkryte w bałtyckim bursztynie, należały do wymarłego gatunku Glaesacarus rhombeus. O ich odkryciu informują naukowcy Pavel Klimov i Ekaterina Sidorchuk, pracujący w Muzeum Zoologii University of Michigan.Naukowcy zaznaczają, że tradycyjne role seksualne są u tego gatunku odwrócone. To samica ma inicjatywę i przejmuje kontrolę nad kopulacją. Dzięki specjalnie ukształtowanym narządom rozrodczym potrafi przywrzeć do samca. U większości roztoczy akt kopulacji kontroluje samiec.Artykuł z pełnymi wynikami badań opublikowano na łamach "Biological Journal of the Linnean Society".(PAP)krx/ agt/

Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17