Kompleks grobowców odkryty we wschodnich Chinach

Odkrycia grobowców dokonano podczas robót prowadzonych na placu budowy w okręgu Guxian w prowincji Anhui, we wschodniej części Chin.Archeolodzy badający znalezisko ustalili, że w tym miejscu znajduje się kompleks 53 ceglanych grobowców, zbudowanych w różnych okresach historycznych, od czasów panowania Wschodniej Dynastii Han (25-220 r. n.e.), z czasów Dynastii Tang (618-907 r. n.e.) oraz Dynastii Song (960-1279 r. n.e.).Jak poinformował Zhao Lanhui z Instytutu Reliktów Kultury w Bengbu, niektóre z odkrytych grobowców zbudowanych z cegieł mają unikalny charakter, gdyż kształtem nawiązują do postaci zwierząt.Niektóre miejsca pochówku przez stulecia zostały splądrowane, ale archeolodzy odnaleźli na stanowisku lusterka z brązu, złote i srebrne ozdoby oraz skrzynki z wyrobami ceramicznymi.Według archeologa Zhou Chongwena, odnalezione w jednym z grobowców duże, dobrze zachowane i kunsztownie wykonane zwierciadło z brązu jest szczególnym znaleziskiem, świadczącym o wysokiej pozycji społecznej zmarłej osoby.Dalsze badania na stanowisku pozwolą naukowcom lepiej poznać historię tego miejsca i życie ludzi zamieszkujących okolicę przed wiekami. (PAP)jot/ tot/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17