IPN uruchomił nowy portal edukacyjny www.pamiec.pl

Jak podkreślają przedstawiciele IPN, celem portalu ma być zaprezentowanie w jednym miejscu w internecie edukacyjnej działalności instytutu."Dotychczas dość bogate zasoby edukacyjne IPN były rozproszone w różnych miejscach naszego głównego portalu. Zadaniem portalu +Pamięć.pl+ jest przybliżenie działalności edukacyjnej instytutu w jednym miejscu, a także prezentacja naszych publikacji szerokiemu gronu internautów" - powiedział PAP naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej IPN Michał Kurkiewicz.W zakładce "Edukacja" portalu znajdują się m.in. informacje o realizowanych przez IPN projektach, o organizowanych przez instytut lekcjach, konkursach, wykładach, warsztatach, akcjach i obchodach rocznic. Kalendarium historyczne przypomina o najważniejszych wydarzeniach, których rocznice przypadają danego dnia. Nie są to tylko informacje, ale także linki do rozszerzających wiedzę publikacji IPN.Na portalu jest także część poświęcona archiwom instytutu oraz informacje o jego misji i działalności jego poszczególnych oddziałów. W zakładce "IPN TV" zamieszczono relacje filmowe z najważniejszych wydarzeń. Swoje miejsce znalazła też strona internetowa miesięcznika IPN "Pamięć.pl".Jednym z najważniejszych - według IPN - punktów nowego portalu jest zakładka "Biblioteka cyfrowa". Czytelnicy znajdą w niej elektroniczne wersje niektórych publikacji IPN, zwłaszcza tych niedostępnych już na rynku.Premierowo na portalu zamieszczono pierwsze wydawnictwo IPN w formacie dostępnym na urządzeniach umożliwiających czytanie książek w wersji elektronicznej. Na tabletach, smartfonach i czytnikach książek elektronicznych można zapoznać się z jednym z wydawnictw IPN ostatnich lat, książką Jerzego Eislera "Polskie miesiące, czyli kryzys(y) w PRL".Jak zapowiada instytut, w kolejnych miesiącach portal "Pamięć.pl" będzie wzbogacany o dalsze materiały, w tym publikacje cyfrowe. (PAP)akn/ hes/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17