Grobowce z czasów kultury Sa Huynh znaleziono w Wietnamie

Odkrycia kilku grobowców dokonano na stanowisku w wiosce Tre w dystrykcie Tay Tra, położonym w prowincji Quang Ngai w Regionie Wybrzeża Południowo-Środkowego.Jak poinformował dr Doan Ngoc Khoi z Muzeum Quang Ngai, odkryte grobowce znajdowały się blisko siebie na głębokości 1 metra, w odległości zaledwie 2,5 metra od brzegu rzeki Tang, w miejscu oddalonym około 5 kilometrów od głównego stanowiska archeologicznego kultury Sa Huynh – od którego pochodzi jej nazwa – położonego w dolinie rzeki Tang.Kultura Sa Huynh rozwijała się w środkowej części dzisiejszego Wietnamu w okresie ok. 1000 r. p.n.e. – 200 r n.e.Archeolodzy badający część koryta rzeki Tang - osuszonego ze względu na budowę zapory w pobliżu – odnaleźli na stanowisku urny pogrzebowe w formie dzbanów, typowe dla kultury Sa Huynh oraz neolityczne kamienne narzędzia pochodzące sprzed około 4000 lat.Według dr Khoi, powstanie kultury Sa Huynh ma prawdopodobnie związek z migracjami ludzkich grup w okresie neolitu między pasmem górskim Truong Son a wybrzeżem środkowego Wietnamu. (PAP)jot/ tot/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17