Dolnośląskie: parady historyczne podczas "Operacji Kamienna Góra"

Jak poinformował PAP we wtorek współorganizator imprezy Dariusz Krzywda, będzie można zobaczyć m.in. kilkanaście zabytkowych pojazdów militarnych z czasów II wojny i pełnowymiarowy model rakiety V2 o wysokości 14 metrów.Impreza rozpocznie się w środę o godz. 10 na ul. Świdnickiej we Wrocławiu, skąd kolumna zabytkowych pojazdów ruszy do Kamiennej Góry, zatrzymując się po drodze w kilkunastu miejscowościach Dolnego Śląska. Na trasie rajdu znajdą się m.in. Świdnica, Świebodzice, Wałbrzych, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Jawor i Bolków.„Na rynkach i placach dolnośląskich miast rekonstruktorzy będą odtwarzali potyczkę niemieckich żołnierzy z kolumną aliantów. Po trzech dniach pościgu za niemieckimi maruderami - 4 maja kolumna dotrze do Kamiennej Góry, a przejazd zakończy (...) parada historyczna ulicami miasteczka” – mówił Krzywda.Na 5 maja w Kamiennej Górze zaplanowano otwarcie pikniku historycznego „Miasto Historii". Zwieńczeniem imprezy będzie widowisko historyczne „Bitwa o Tajemnice".Impreza zakończy się w niedzielę 6 maja. (PAP)mic/ amac/ gma/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17