Artefakty sprzed ponad 2200 lat wydobyto z grobowców w Chinach

Odkrycia dwóch grobowców pochodzących z Okresu Walczących Królestw (ok. 475-221 r. p.n.e.) dokonano na stanowisku w mieście Lu’an, w prowincji Anhui we wschodniej części Chin.Wśród starożytnych przedmiotów wydobytych z grobowców przez archeologów znajduje się doskonale zachowany miecz wykonany z wielkim kunsztem oraz kompletna skórzana zbroja, w której zachowały się nawet rzemyki łączące jej poszczególne części.Według naukowców, znaleziska te wskazują, że w grobowcu spoczęły szczątki dowódcy wojskowego wysokiej rangi.Z drugiego, mniejszego grobowca, zawierającego prawdopodobnie szczątki małżonki pochowanego obok wojskowego, naukowcy wydobyli 120 artefaktów, głównie przedmioty z miedzi i wyroby ceramiczne.Odnaleziono też lusterko wykonane z brązu, ozdobione na odwrocie wzorami podobnymi do jednego ze znaków chińskiego pisma oznaczającego górski szczyt, które według archeologów jest bardzo cennym znaleziskiem.(PAP)jot/ tot/
Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17