Ruszyła gra - online "63 dni z życia Warszawy"

Gra on-line jest ostatnim elementem projektu "O Was Pamięta-my - 63 dni z życia Warszawy", realizowanego przez Grzegorza Forina Piwnickiego, artystę grafika, absolwenta warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Piwnicki dedykuje swój projekt swojej babci i dziadkowi, żołnierzom VII Pułku Piechoty Legionów AK - Garłuch, powstańcom warszawskim.



Gra skierowana jest do młodzieży szkolnej i wszystkich zainteresowanych historią Warszawy.



Po zarejestrowaniu się na stronę www.pamieta-my.pl gracz otrzymuje wirtualną mapę stolicy. Podzielona jest na 11 obszarów, m.in.: Wola, Żoliborz, Ochota, Powiśle, Mokotów. Po kliknięciu na którąś z lokalizacji pojawiają się postaci, związane z danym miejscem, i pytania, na które powinien odpowiedzieć gracz, aby zdobyć punkty.



Wśród 63 bohaterów gry, którymi są ludzie sztuki i kultury uczestniczący w Powstaniu Warszawskim, są m.in. Zdzisław Sierpiński, ps. Świda – dziennikarz, którego oddział spowodował przedwczesny wybuch powstania; poeta Krzysztof Kamil Baczyński, zabity czwartego dnia powstania; Krystyna Berwińska i Zofia Rendzner - Czerwosz, aktorki, tworzące teatr uliczny, dający rozrywkę powstańcom i mieszkańcom Warszawy.



Akcja społeczna "O Was Pamięta-my - 63 dni z życia Warszawy" składa się z trzech części: rozpoczętej właśnie gry; Graffiti Jam w In-City podczas którego Grzegorz Forin Piwnicki wraz z grupą młodych artystów stworzył graffiti o tematyce powstańczej i gry miejskiej "63 dni z życia Warszawy”.



Gra on-line „63 dni z życia Warszawy”, której organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego, potrwa do 2 października 2012.



Nagrodami dla graczy będą m.in. okolicznościowe torby i plakaty zaprojektowane przez Grzegorza Forina Piwnickiego oraz książki Bartłomieja Rychtera „Ostatni dzień lipca”. (PAP)



pk/ abe/




Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17