Podkarpackie: stan wojenny w prezentacji multimedialnej

Przedsięwzięcie, któremu patronuje region rzeszowski NSZZ "Solidarność", adresowane jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych regionu.



"Uczestnicy konkursu mają przygotować prezentacje multimedialne przybliżające tematykę stanu wojennego na terenie dzisiejszego Podkarpacia" - powiedziała Waksmundzka-Szarek. Jak zaznaczyła, celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski oraz przypomnienie rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.



"Prezentacja multimedialna jako forma pracy konkursowej ma pozwolić uczniom na rozwinięcie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych typach źródeł historycznych oraz poddania ich krytycznej analizie" – wyjaśniła.



Prace konkursowe należy przesyłać do 9 listopada. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 30 listopada, a na 6 grudnia zaplanowano wręczenie nagród.



Jest to druga edycja konkursu. W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło prawie 40 uczniów z 12 szkół. Przed rokiem podczas wręczania nagród autorzy prac spotkali się ze świadkami historii, m.in. liderem rzeszowskiej "Solidarności" w latach 80. Antonim Kopaczewskim oraz przywódcą strajku w pierwszych dniach stanu wojennego w Fabryce Amortyzatorów w Krośnie, Adamem Obercem.(PAP)



kyc/ hes/




Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17