Konkurs na Książkę Historyczną Roku

Jak poinformowała PAP we wtorek Katarzyna Maziej-Choińska z biura prasowego wrocławskiego oddziału IPN, nagroda w konkursie przyznawana jest w dwóch kategoriach: najlepsza książka naukowa opisująca losy Polski i Polaków w XX w. oraz najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX w.



"Do konkursu mogą być zgłaszane książki wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia 2010 r. a 15 czerwca 2011 r. Tytuły mogą zgłaszać wydawnictwa i rektorzy wyższych uczelni. Każdy wydawca ma prawo zgłosić 1-3 tytuły książek, a rektor wyższej uczelni uniwersyteckiej jedną książkę" - mówiła Maziej-Choińska.



Warunkiem prawidłowego zgłoszenia do konkursu jest wysłanie do 16 sierpnia br. na adres Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie dwóch egzemplarzy danej książki wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym, stanowiącym załącznik do regulaminu konkursu.



Laureaci wyłonieni zostaną w trzech etapach. W pierwszym powołane przez organizatorów sześcioosobowe jury wybierze spośród nadesłanych książek te, które spełniają wymagania określone w regulaminie. W drugim etapie jury wybierze do 10 książek z każdej kategorii.



W trzecim etapie konkursu jurorzy i czytelnicy wybiorą swoich zwycięzców. Od 1 do 31 października br. czytelnicy w drodze internetowego głosowania wybiorą najlepsze książki w obu kategoriach. Laureaci otrzymają statuetki i nagrody pieniężne.



W poprzedniej edycji konkursu za najlepsze książki historyczne w 2010 r. uznano "Gorycz zwycięstwa" Mieczysława Nurka i "Obcy element" Olega Zakirova.(PAP)



mic/ hes/




Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17



a
Loading...