NOWOŚCI WYDAWNICZE z dnia 06 maja 2009 21:17


Aleksander Sołżenicyn
Kochaj rewolucję!
Niedokończona powieść
(Люби революцию)
Przełożyła z rosyjskiego Ewa Skórska-Filip
Wydanie I
Prószyński i S-ka

Premierowa publikacja w Polsce pierwszej powieści Sołżenicyna.

Pierwsze polskie wydanie powieści Aleksandra Sołżenicyna, laureata literackiej Nagrody Nobla i autora słynnego „Archipelagu Gułag”. Sołżenicyn opisuje radziecką armię w pierwszych miesiącach inwazji niemieckiej. Bohaterem powieści jest młody matematyk i wzorowy obywatel sowiecki, szczerze oddany reżimowi i Związkowi Radzieckiemu, który z wszelką cenę próbuje dostać się na pierwszą linię frontu.


Eliza Sarnacka-Mahoney
ODZIEDZICZONA REWOLUCJA
Dlaczego Obama, dlaczego teraz,
co dalej z tą Ameryką?
Wydanie I
Prószyński i S-ka

W "Odziedziczonej rewolucji" autorka podejmuje temat przemian w USA na progu nowej rewolucji: pisze o skutkach globalizacji, potężnych zmian demograficznych oraz przewartościowań ideologicznych. Autorka krytycznie ocenia stereotypowe u nas spostrzeganie USA i zachodzących tam zmian. Burzy mity, przez pryzmat których interpretujemy i oceniamy wydarzenia w USA.

W drugiej części książki autorka przedstawia rozmowy z ekspertami, którzy analizują minione wybory i prognozują, co czeka USA w przyszłości. Wśród rozmówców są m.in. niemiecki dziennikarz Christoph von Marschall wyjaśniający, dlaczego Europa zareagowała na Obamę tak entuzjastycznie, oraz profesor Zbigniew Lewicki, który dzieli się spostrzeżeniami o tym, co Polsce umknęło w debacie na temat Ameryki i Obamy podczas wyborów oraz co prezydentura Obamy oznacza dla naszego kraju.
oprawa miękka, 184 s., cena det. 29,90 zł, ISBN 978-83-7648-121-0


Inne aktualności Inne Oblicza Historii: