Najciekawsze na kanale HISTORY - luty 2013 z dnia 2013-01-21 10:23


Starożytni kosmici (seria 4)


Piątki od 8 lutego o 21.00


 „Starożytni kosmici” opowiadają o najbardziej wiarygodnych dowodach obecności obcych na Ziemi w ciągu ostatnich 75 mln lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po niebo nad pustynią na zachodzie współczesnych USA; od naskalnych rysunków dziwnych stworzeń, przez przypominającą asfalt substancję znalezioną w egipskiej piramidzie, wytworzoną ze szczątków niezidentyfikowanych stworzeń, po masowe obserwacje zagadkowych pojazdów latających w USA.

Cudowne powstanie: RPA 


Premiera w niedzielę 17 lutego o 21.00 


„Cudowne powstanie: RPA” to epicka opowieść o transformacji politycznej w RPA, której kulminacją były pierwsze wolne i uczciwe wybory w kwietniu 1994 roku. Poprzez relacje czołowych uczestników – z kraju i zagranicy – pokażemy, jak Republika Południowej Afryki pokonała drogę od apartheidu do demokracji. „Cudowne powstanie: RPA” przybliża postaci wizjonerskich przywódców oraz negocjacje, które umożliwiły pokojowe przejście od nacjonalistycznego reżimu do autentycznej demokracji. Oto wielka historia narodu utkana z losów pojedynczych kobiet i mężczyzn, którzy pragnęli zmienić swój kraj na lepsze dla wszystkich jego mieszkańców.

Biznes pogrzebowy 


Środy o 21:00 od 20 lutego


„Biznes pogrzebowy” to cykl poświęcony rodzinnej firmie pogrzebowej T. Cribb and Sons i jej codziennej działalności. Zobaczymy w nim, kim są pracujący tam ludzie, od grabarzy i kierowców po obsługę techniczną kostnicy, a także usłyszymy niezwykłe historie o najróżniejszych pogrzebach, jakie tylko można sobie wyobrazić.


Poznamy również rodziny, które chcą zapewnić swym bliskim najwspanialsze pożegnanie na świecie. Równolegle będziemy się przyglądać niezwykłej pracy archeologów badających zwyczaje pogrzebowe od czasów neolitu, przez średniowiecze, po epokę wiktoriańską. Dowiemy się, jak różne bywały sposoby grzebania zmarłych na przestrzeni dziejów i jakie emocje temu towarzyszyły.
  


Wojny magazynowe (seria 3)


Wtorki o 21:00 od 12 lutego


 „Wojny magazynowe”, w których uczestnicy licytują zawartość opuszczonych magazynów, to nowy, szczególny rodzaj poszukiwania skarbów. Spotkamy tu zarówno dwudziestolatków, robiących to dla dobrej zabawy, jak i małżeństwa liczące na szybki i łatwy zysk. W każdym zakątku USA ludzie zalegają z czynszem za wynajęte pomieszczenia magazynowe, inne zwyczajnie porzucają lub o nich zapominają. Na takie właśnie okazje polują bohaterowie naszego programu 


Kto wie, jakie skarby kryją się w tych od dawna nieużywanych magazynach... Rywalizacja jest naprawdę zacięta i dramatyczna. Licytujący muszą szybko ocenić, czy w ogóle warto walczyć o dany magazyn i ewentualnie – do jakiej kwoty licytować. Każdy odcinek to pełne napięcia oczekiwanie na to, co dokładnie znajduje się za zamkniętymi drzwiami.


 ***


 HISTORY został uruchomiony w styczniu 1995 roku w USA, a w Polsce nadaje od kwietnia 2008 roku. Dociera obecnie do ponad 300 milionów gospodarstw domowych w 150 krajach i jest dostępny w ponad 37 językach. HISTORY to wiodący globalny nadawca programów o tematyce historycznej. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.historytv.pl oraz na profilu www.facebook.com/HISTORYpolska.


 HISTORY jest dostępny w ofercie Cyfrowego Polsatu (79/128), Cyfry+ (87), platformy n (70), UPC, TOYA oraz w lokalnych telewizjach kablowych.


 Kontakt


Biuro prasowe – Tomasz Wysocki, twysocki@onboard.pl, +48 501 504 187
Dystrybucja kanału – PrOgram Sp. z o.o., dystrybucja@programpl.biz, +48 22 488 42 00

Sprzedaż reklam – Polsat Media Sp. z o.o., sekretariat@polsatmedia.pl, +48 22 514 53 62 Inne aktualności Inne Oblicza Historii: