Lubuskie: genealogia i heraldyka na Uniwersytecie Zielonogórskim

Jak poinformowała PAP rzecznik uniwersytetu Ewa Sapeńko, ich słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia poszukiwań materiałów genealogicznych, opracowania wyników badań i fachowej rekonstrukcji dziejów rodzin i przodków. Dodatkowe kwalifikacje pozwolą im na tworzenie znaków i symboli samorządowych.



„Treści zawarte w programie studiów powinny zainteresować nie tylko osoby stykające się z genealogią i heraldyką, a więc nauczycieli historii, muzealników, archiwistów, samorządowców i tłumaczy, lecz również miłośników historii, regionalistów i wszystkich zainteresowanych nabyciem profesjonalnych umiejętności służących do ustalania popularnych obecnie drzew genealogicznych” - powiedziała Sapeńko.



Zajęcia na studiach odbywać się będą na dwudniowych zjazdach (sobotnio- niedzielnych). Program obejmuje zajęcia, które mają zapoznać słuchacza z wiedzą teoretyczną z dziedziny heraldyki, weksylologii, sfragistyki oraz genealogii.



Studia w wymiarze 150 godzin realizowane będą w dwóch semestrach i zostaną zakończone złożeniem pracy dyplomowej. Rekrutacja rozpocznie się 30 czerwca br. i potrwa do końca października. (PAP)



mmd/ abe/




Dyskusja na dany temat:


Aktualnie brak wiadomości dla tego tematu. Chcesz być pierwszy ? Napisz wiadomość >


Najświeższe wiadomości IOH News:

Wokół Koloseum w Rzymie powstanie bariera ochronna

Decyzję o budowie bariery ze względów bezpieczeństwa podjęła Maria Rosaria Barbera, główny inspektor dziedzictwa archeologicznego Rzymu.
2012-12-04 09:56:00

"Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim"

Premiera filmu "Niepodległy - opowieść o Januszu Krupskim" odbyła się w poniedziałek w stołecznym kinie Atlantic. W dokumencie Krupskiego wspominają przyjaciele, współpracownicy i bliscy. Zawiera on także fragmenty wspomnień samego bohatera, nagranych jeszcze przed jego tragiczną śmiercią w 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.
2012-12-03 21:23:51

Grupa ds. Trudnych chce pełnego wyjaśnienia obławy augustowskiej

W poniedziałek obradowała w Moskwie Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych, która poruszyła m.in. kwestię obławy augustowskiej - wciąż nie do końca wyjaśnionej zbrodni popełnionej w 1945 r. na Białostocczyźnie przez sowiecki kontrwywiad wojskowy SMIERSZ na 592 polskich żołnierzach i cywilach.
2012-12-03 18:45:39

Medale dla Polaków ratujących Żydów w rocznicę założenia "Żegoty"

Briefing poświęcony uroczystości i rocznicy powstania "Żegoty" zorganizował w poniedziałek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, ostatni żyjący członek Rady Pomocy Żydom Władysław Bartoszewski.
2012-12-03 15:10:31

Podkarpackie: odkryto narzędzia sprzed kilku tysięcy lat

Jak poinformowała PAP kierująca badaniami Joanna Ligoda z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, podczas prac archeologicznych prowadzonych na obszarze około 70 arów odkryto ponad 200 obiektów archeologicznych. Wiele z nich to różne jamy o szeroko rozumianym przeznaczeniu gospodarczym.
2012-12-03 13:42:17