| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pierwszy reaktor jądrowy :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oklo

Słyszeliście o tym? Byłem w lekkim szoku czytając tą notkę Uśmiech Polecam lekturę Uśmiech

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Wto 02 Paź, 2007 22:53

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc przedziwne, nigdy o tym nie słyszałem. warto by te rewelacje potwierdzić informacjami z innych źródeł, bo wiadomo - co wiki to wiki Wink
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 03 Paź, 2007 8:23

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak z nieco innej beczki - swego czasu bardzo popularne były książki Ericha Dänikena o pozaziemskiej ingerencji w historię Bardzo szczęśliwy i w jednej z tych publikacji była informacja, że Sodoma i Gomora została zniszczone wskutek wybuchu jądrowego, a Arka Przymierza była przenośnym reaktorem jądrowym Laughing

Sro 03 Paź, 2007 17:14

Powrót do góry
karol9400
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 43
Skąd: kolbuszowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wiadomo - co wiki to wiki Wink

Zgadzam się z tym a że nigdzie indziej o tym nie ma więc cóż reaktora nie było Laughing Laughing

Sro 09 Lip, 2008 9:36

Powrót do góry
Nuad
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 217
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też się z tym zgadzam. Nieraz bywało że sobie ktoś jaja na wikipedi robił i nie zdziwił bym się gdyby i to był czyjąś fantazją.

Sro 09 Lip, 2008 15:16

Powrót do góry
Marpar
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 219
Pochwał: 1
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do "jaj" na Wikipedii to raczej niemożliwe, a jeśli już to tylko przez kilka godzin, do czasu modernizacji przez admina.

Zaś co do tego reaktora , to dzisiejszy świat pełen jest paradoksów i niewytłumaczalnych lub przedziwnych zjawisk, także mało co mnie zdziwi Wink

Sro 09 Lip, 2008 15:52

Powrót do góry
karol9400
Gefreiter

Gefreiter




Posty: 43
Skąd: kolbuszowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ta co do wiki to sam tam pisałem jaja na stronie o zarębkach ( wkurzałem znajomego Bardzo szczęśliwy )

Sob 02 Sie, 2008 9:06

Powrót do góry
Ariowist
1'ere classe

1'ere classe




Posty: 17
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie jest to błąd Wikipedii. Reaktor był i został opisany nawet w literaturze. Był zresztą opisany w Wiedzy i Życiu.

Sob 24 Sty, 2009 12:24

Powrót do góry
Tzaw1
Chorąży

Chorąży




Posty: 196
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ariowist napisał:
Nie jest to błąd Wikipedii. Reaktor był i został opisany nawet w literaturze. Był zresztą opisany w Wiedzy i Życiu.

A jakieś 30 lat temu w "Problemach".
Sprawa znana od dawna. Zresztą wykorzystywana później w wielu fantazjach a la Däniken.

Sob 24 Sty, 2009 12:50

Powrót do góry
MBS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 238
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To co oni zrobili dokładnie z tym reaktorem ? Ja bym starał się to wykorzystać.

Pon 26 Sty, 2009 22:02

Powrót do góry
Tzaw1
Chorąży

Chorąży




Posty: 196
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To co oni zrobili dokładnie z tym reaktorem ? Ja bym starał się to wykorzystać.

Wikipedia napisał:
ok. 2 mld lat temu działał tam reaktor jądrowy

Byli wtedy jacyś oni?

Wto 27 Sty, 2009 1:51

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A rzeczywiście. Wtedy dominowały australopiteki a jedynym gatunkiem z rodzaju homo był homo habilis. Wniosek: reaktor musiał być naturalny.


Edit.

Ups. Dostrzegłem dwa mln. a chodzi o dwa mld. lat temu. To całkowicie zmienia postać rzeczy: nie było wtedy nawet homminidów. Mimo to wniosek pozostaje ten sam.

Poza tym to nie jest starożytność, lecz prehistoria.

Wto 27 Sty, 2009 9:11

Powrót do góry
MBS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 238
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tzaw1 napisał:
Cytat:
To co oni zrobili dokładnie z tym reaktorem ? Ja bym starał się to wykorzystać.

Wikipedia napisał:
ok. 2 mld lat temu działał tam reaktor jądrowy

Byli wtedy jacyś oni?




<sciana> sorry - Uśmiech

Poprawie pytanie co się z nim stało i dzieje

Wto 27 Sty, 2009 9:38

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapewne już dawno temu sam sie wygasił, do użytku jakiegokolwiek i tak to by się nie nadawał, od taka sobie naturalna reakcja w glebie, może dało by się jakąś rure włożyć i wode podgrzewać... ogólnie to tylko taka ciekawostka
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 27 Sty, 2009 11:36

Powrót do góry
Chodar
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 15
Skąd: Wodzisław Śląski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jeśli chodzi o ten reaktor, to przeczytałem parę książek Daenikena i rzeczywiście poruszał tam temat reaktora atomowego wykorzystywanego w starożytności a konkretniej to w delcie Nilu i na terenach Państwa Egipskiego i w Azji Mniejszej. Nawet na potwierdzenie swojej teorii przedstawił zdjęcia różnych technicznych nowinek zobrazowanych na hieroglifach. Ale generalnie to nie tylko On wspominał o reaktorze. Na przykład Blumrich w swoich książkach także krążył wokół tego tematu. A skoro już są trzy różne źródła to uważam że coś w tym musi być, zwłaszcza że ciągle nas współczesnych zaskakują niesamowite odkrycia wynalazków starożytnych...

_________________
"... smutek styropianowych kubków toczących się po asfalcie, zardzewiałą beznadziejność tablicy nad dystrybutorami paliwa, wyraz ludzkich oczu na godzinę przed świtem.
A przede wszystkim to, że czasem po prostu musisz sobie golnąć..."

Pią 20 Lut, 2009 12:38

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodar napisał:
Witam!
Jeśli chodzi o ten reaktor, to przeczytałem parę książek Daenikena
I to dyskredytuje Cię w tej dyskusji już na starcie.

Daeniken nie jest naukowcem ale największym na świecie dyletantem. Nie warto czytać tych bzdur.

3 rożne źródła powiadasz? Otóż źródeł to nie ma żadnych - są 3 publikacje powstałe tylko i wyłącznie na podstawie własnej wyobraźni ich autorów.

Pią 20 Lut, 2009 14:22

Powrót do góry
Chodar
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 15
Skąd: Wodzisław Śląski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Daenikena to on sam nigdy nie twierdził, że jest naukowcem. I sam prowokuje dyskusje na temat swoich teorii i jak najbardziej przyjmuje krytykę. Jeśli ktoś mu wskaże, że się myli to nie kontratakuje tylko poprawia te teorie, które mu wytknięto, że się mylił. A cała zaleta jego teorii polega na tym, że są tylko teoriami wysnutymi na podstawie różnych pseudodowodów i wskazówek ale za to bardzo trudnymi do obalenia... Bo spróbuj udowodnić, że się myli?
_________________
"... smutek styropianowych kubków toczących się po asfalcie, zardzewiałą beznadziejność tablicy nad dystrybutorami paliwa, wyraz ludzkich oczu na godzinę przed świtem.
A przede wszystkim to, że czasem po prostu musisz sobie golnąć..."

Pią 20 Lut, 2009 19:42

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodar napisał:
Jeśli chodzi o Daenikena to on sam nigdy nie twierdził, że jest naukowcem. I sam prowokuje dyskusje na temat swoich teorii i jak najbardziej przyjmuje krytykę. Jeśli ktoś mu wskaże, że się myli to nie kontratakuje tylko poprawia te teorie, które mu wytknięto, że się mylił. A cała zaleta jego teorii polega na tym, że są tylko teoriami wysnutymi na podstawie różnych pseudodowodów i wskazówek ale za to bardzo trudnymi do obalenia... Bo spróbuj udowodnić, że się myli?
Heh. Widzisz, może o tym nie wiesz ale jego teorie zostały obalone już dawno. Myli się we wszystkim niemalże co stworzył. Pisałem o tym na innym forum; nie będę więc rozwodził się tutaj. Wszystkie jego teorie jedna po drugiej zostały obalone przez naukowców już parę dobrych lat temu. Niestety o tym się nie mówi a coraz to nowsze pokolenia fascynują się Daenikenem i jego farmazonami. ŻADEN szanujący się starożytnik nigdy nie powołał i nie powoła się na Daenikena. Świadczyło by to o niezbitej ignorancji z jego strony.

Pią 20 Lut, 2009 20:33

Powrót do góry
MorticusPL
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mnie to nic już nie zdziwi. W Starożytności mogło być wszystko np. Egipcjanin chodzący w jensach,bo spójrzmy prawdzie w oczy Starożytność przechodzi w Średniowiecze a w Średniowieczu była totalne udupienie (poezji, kultury i innych) tak więc może być tak że wiele wynalazków ze Starożytności nie przyjęło Średniowiecze, i po kilku latach o nich zapomniano! I odkryto dopiero wtedy kiedy ważność kultury,poezji przyszła (mam na myśli Renesans) Wiele innych wynalazków została odkryta dopiero teraz, a niektóre chyba się nie da!
PS.To moje zdanie możecie je komentować na wszelki sposób ale i tak zostanę przy swoim.
Pozdrawiam!

_________________
To jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.

Pon 18 Maj, 2009 16:45

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

MorticusPL napisał:
Witam.
Mnie to nic już nie zdziwi. W Starożytności mogło być wszystko np. Egipcjanin chodzący w jensach,bo spójrzmy prawdzie w oczy Starożytność przechodzi w Średniowiecze a w Średniowieczu była totalne udupienie (poezji, kultury i innych) tak więc może być tak że wiele wynalazków ze Starożytności nie przyjęło Średniowiecze, i po kilku latach o nich zapomniano! I odkryto dopiero wtedy kiedy ważność kultury,poezji przyszła (mam na myśli Renesans) Wiele innych wynalazków została odkryta dopiero teraz, a niektóre chyba się nie da!
PS.To moje zdanie możecie je komentować na wszelki sposób ale i tak zostanę przy swoim.
Pozdrawiam!
Nie omieszkam skomentować! Owszem, masz rację, że większość wynalazków została "zapomniana" podczas wieków średnich ale zauważ, że z ich końcem następuje stopniowe sięganie do zdobyczy przodków i "przypominanie" jak byś to nazwał. Dziś już wiemy wszystko o technologii w starożytności i nic nas nie zaskoczy, a co do reaktora po raz kolejny powtarzam, że nie pochodzi on ze starożytności ale jeszcze sprzed czasów pojawienia się pierwszych homminidów!

Czw 21 Maj, 2009 2:13

Powrót do góry
MorticusPL
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przypuszczasz przylot z kosmosu Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy czy nieznaną cywilizację Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy
_________________
To jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.

Czw 21 Maj, 2009 20:00

Powrót do góry
Chaemuaset
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 316
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

MorticusPL napisał:
Przypuszczasz przylot z kosmosu Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy czy nieznaną cywilizację Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy
Ani tego ani tego. Ma jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski?? Przecież napisałem jasno i wyraźnie: żadnych spisków, żadnych obcych, żadnych atlantydów!

Pią 22 Maj, 2009 1:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.