| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sandra
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 253
Pochwał: 1
Skąd: Głogów
Archiwum: IPN/AP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PROśBA

Temat trochę nie związany z tym działem, ale pojęcia nie mam w którym innym dziale mogłabym to zamieścić.
Otóż niedawno zaczęłam naukę w liceum w klasie o profilu humanistycznym, w związku z czym mamy rozszerzony materiał z historii. Mam jednak pewne uwagi do nauczycielki - ogólnie jest b.dobra i posiada szeroka wiedzę historyczną, ale zauważam nieścisłości, np.
na pierwszej lekcji przerabialiśmy temat o ludziach pierwotnych. Pani powiedziała, że ludzie pierwotni nie grzebali swoich zmarłych. Prędko spostrzegłam, że mówi nieprawdę, ponieważ pierwsze pochówki pochodzą z czasów prehistorycznych. W domu podczas lektury podręcznika natrafiłam na następujące stwierdzenie:
"[i]Już neandertalczyk świadomie (intencjonalnie) grzebał swoich zmarłych (...) "
Mam prośbę: w tym półroczu będziemy przerabiać materiał ze starożytności właśnie i zaplanowałam sobie, że w końcu podyskutuję sobie z nauczycielką o historii, bo zawsze na lekcji będzie ciekawiej : ). Proszę wszystkich o podesłanie mi jakiś ciekawych, a nieznanych faktów historycznych z tego właśnie okresu dziejów wraz z podaniem źródeł.

_________________
Z Historią w Przyszłość


Ostatnio zmieniony przez Sandra dnia Wto 05 Lut, 2008 20:32, w całości zmieniany 3 razy

Nie 16 Wrz, 2007 13:03

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj czuję, że nie chcesz ukończyć tego liceum Wink
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 16 Wrz, 2007 13:12

Powrót do góry
zeus99
Kapitan

Kapitan





Posty: 1378
Pochwał: 2
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Heh skąd ja to znam Twisted Evil Laughing .
_________________
Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. .My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę.Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.

Nie 16 Wrz, 2007 13:14

Powrót do góry
Sandra
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 253
Pochwał: 1
Skąd: Głogów
Archiwum: IPN/AP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ukończyć ukończę, ale lepiej gdybyśmy uczyli się prawdy, bo potem na maturze polegniemy Crying or Very sad
_________________
Z Historią w Przyszłość

Nie 16 Wrz, 2007 13:21

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sandro - o ile jest tak jak mówisz, to dyskutowanie z takim tłumokiem nie ma najmniejszego sensu. Zostaniesz tylko osobistym wrogiem swojej nauczycielki, będziesz miała niższe oceny, być może problem z dopuszczeniem do matury...
Wyjścia są dwa - pierwsze: położyć uszy po sobie, przyjmować z pokorą i uśmiechem bzdury serwowane przez nauczycielkę, odpowiadać na sprawdzianach tak jak ona sobie życzy itd. Oczywiście pamiętać, że bzdura to bzdura i do matury uczyć się prawdziwej historii.
Wyjście drugie (i to polecam bardziej) - złożyć podanie o zmianę nauczyciela. Niech podpiszą się pod tym uczniowie (im więcej tym lepiej, ale ostatecznie nie musi być to cała klasa). W podaniu przytoczyć twarde, merytoryczne argumenty - że nauczycielka nie spełnia standardów zawodowych wymaganych na tym stanowisku, że uczy ewidentnych bzdur (koniecznie podać przykłady) a Wy - zwłaszcza jako klasa humanistyczna - nie możecie pozwolić sobie, aby przygotowywano Was do matury w taki sposób. Gdyby z jakichś względów dyrekcja nie zechciała przychylić się Waszej prośbie, do akcji niech wkroczą rodzice.
W podstawówce miałem okropną rusycystkę - wredne babsko i do tego też niezbyt kompetentne. Napisaliśmy podanie, podpisali się wszyscy i dyrekcja natychmiast nam nauczycielkę zmieniła. Rodzice nie musieli nawet ręki do tego przykładać (większość zresztą nawet o tym nie wiedziała). A to był przełom lat 80-tych i 90-tych, teraz szkoła jest zdaje się dużo bardziej nastawiona "na ucznia", także powinno się Wam udać.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Pon 17 Wrz, 2007 12:02

Powrót do góry
Sandra
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 253
Pochwał: 1
Skąd: Głogów
Archiwum: IPN/AP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Danziger
Już wcześniej rozważałam takie rozwiązanie, ale część uczniów takiej zmiany nie chce, ale nie zaszkodzi spróbować ich przekonać.

_________________
Z Historią w Przyszłość

Wto 05 Lut, 2008 20:33

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jeśli to by nie wyszło, mielibyście wszyscy dwóje na koniec roku ;d Pomysł warty spróbowania, ale trzeba mieć pewność że zadziała, bo inaczej ta nauczycielka może was nieźle uwalić.

Wto 05 Lut, 2008 20:38

Powrót do góry
Sandra
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 253
Pochwał: 1
Skąd: Głogów
Archiwum: IPN/AP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zmiany jednak nie będzie. Co jak co, ale mimo nielicznych błędów, nauczycielka ma bardzo rozległą wiedzę i nie należy jednak do tych nauczycieli, którzy przygotowują się tylko do lekcji i tylko tyle potrafią na daną chwilę. Potrafi ciekawie opowiadać i czasami zbacza z tematu. Jednak jest wymagająca i surowo ocenia, ale ja zdobyłam już u niej dwie szóstki (ciekawe za co Rolling Eyes aż taką wybitnością to ja jeszcze z historii nie jestem).
_________________
Z Historią w Przyszłość

Sro 06 Lut, 2008 16:53

Powrót do góry
malyxxl
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2725
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No nie wiem... Wg. mnie taki nauczyciel zawsze może walić jakieś głupoty które mimowolnie zostaną w waszej pamięci. A to źle wróży na maturę.

Sro 06 Lut, 2008 17:13

Powrót do góry
Piotr Wysocki
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 206
Pochwał: 1
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony nikt nie każe przyjmować "papki" dostarczanej przez nauczyciela. Jak są wątpliwości to należy dociekać tego jak naprawdę było. To już jest liceum, a do matury i tak trzeba się uczyć samemu, przygotowanie się tylko na podstawie wiedzy wyniesionej z zajęć i książek nie jest tak do końca dobrym posunięciem.
Dlaczego tak od razu oczerniacie nauczycielkę? Po jednej wpadce? Wcale to nie znaczy, że nie nauczy dobrze do matury.

Sandra,
Ucz się z różnych źródeł, nie tylko nauczyciel i podręcznik. Nauczyciel popełnia błędy, też strzela gafy. Również podręczniki nie są wolne od błędów. Musisz poznać nauczycielkę, czy potrafi przyznać się do błędu, czy też uważa się za nieomylną. Warto podejść samemu po zajęciach na małą konwersację i powiedzieć, że czytałaś na temat pochówków zmarłych w prehistorii i skonfrontować to co powiedziała nauczycielka z Twoją własną wiedzą.

Sro 06 Lut, 2008 23:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.