| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Feldbluse M43

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka byłaby uczciwa cena za oryginalną bluzę polową Wehrmachtu.. M43...stan idealny..sygnowana??

Czw 16 Wrz, 2004 8:12

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.

Widziałem kiedyś kompletną z naszywkami i blachami po 500 marek w niemczech ale to kilka lat temu, jak marki jeszcze były.

pozdro

Pią 17 Wrz, 2004 8:46

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Helloł, widzę że kolega namierzył oryginalną bluzę Uśmiech Moja rada jest taka, targuj się ile w lezie, bo nie sztuką jest kupić drogo ... może postarasz się o fotę. Jeśli Ci się uda wstaw ją tu, a podam Ci realną cenę jaką możesz dać za wdzianko Wink
_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 17 Wrz, 2004 10:38

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oj te polaczki, zawsze się przyplączą

Pią 17 Wrz, 2004 12:29

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

małe sprostowanie.:)

Sprawa wygląda tak ze to właśnie ja będę chyba zmuszony do sprzedania
wspomnianej bluzy....stan portfela zdaje się ten plan w pełnej rozciagłości popierac...natomiast drugie mniej materialne ja Bardzo szczęśliwy zdecydowanie jest przeciwne....Posta dodałem by zorientować się czy to rozstanie choć w częsci nie bedzie tak dramatyczne:)

Pią 17 Wrz, 2004 12:52

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Daniel - wstaw fotki tej Feldblusy ze zbliżeniami na takie detale jak: kołnierzyk, naramienniki, przód i tył bluzy, środek, zbliżenie na gapę oraz na szwy wewnętrzne. Mile widziany opis stanu wdzianka! Wówczas można mówić dopiero o wycenie.

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sro 22 Wrz, 2004 9:55

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!

Zdaję sobie sprawę iż wprowadzam pewne zamieszanie informacją o chęci sprzedazy rzeczonej feldblusy a raczej o braku konkretnego stanowiska w tej kwestii.(tak jak wspominałem uzależnione ono było od sytuacji niestety materialnej)Dziś mogę zdecydowanie powiedzieć iż decyzja o jej zbyciu została oddalona.Stało się to głównie dzięki cennym wskazówkom "Gefraitera szponiastego" za które w tym miejscu thanx Uśmiech Mimo to nadal jestem zainteresowany wyceną bluzy. W związku z tym w niedługim czasie zamieszczę na forum fotki zgodnie z instrukcją kolegi Monsuna.

Pozdrawiam- Daniel

Czw 23 Wrz, 2004 8:56

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Foto

Tak oto prezentuje się owa bluza Uśmiech
Jakość niektórych zdjęć nie jest niestety rewelacyjna



Opis załącznika:
oto przód

Pią 24 Wrz, 2004 8:59

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Foto

I dalej:)


Opis załącznika:
ładny kołnierz:)

Pią 24 Wrz, 2004 9:02

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Foto

i jeszcze jedno


Opis załącznika:
Adler

Pią 24 Wrz, 2004 9:03

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Foto

Wnetrzności


Opis załącznika:

Pią 24 Wrz, 2004 9:04

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

FOTO

Na razie tyle...mam nadzieję ze wystarczy aby fachowiec mógł dokonać wstępnej analizy..Pozdrawiam
DANIEL



Opis załącznika:
niestety niezbyt wyraźna

Pią 24 Wrz, 2004 9:07

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hmmm???

Czy to przypadkiem nie M44??Cholera sam już nie wiem ale teraz przyjrzałem się sygnaturze.... Bluza została wyciągnieta ze strychu
Były w zasadzie dwie bluzy. tyle ze tą drugą zgarnął jakiś handlarzyna niestety. na tej drugiej była chyba sygn. M43 więc sadziłem ze to ten sam model.teraz nie wiem ....cóż niech ocenią fachowcy:)
POZDRAWIAM

Pią 24 Wrz, 2004 9:11

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Danielu,
jestem prawie w 100% pewien, że jest to wz. 41. Muszę przyznać, że ta Feldbluse jest w bardzo dobrym stanie! Nie dopatrzyłem się żadnych przetarć. Jeśli takowych nie ma to realna cena może wynieść około 700 zł. Może trochę więcej, może też trochę mniej, wszystko zależy od zasobności portfela kupującego oraz od chęci posiadania takiego wdzianka. Mam nadzieję, że pomogłem. pOlecam się na przyszłość. Do zobaczenia dziś na zlocie Uśmiech

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 24 Wrz, 2004 11:43

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bluza jest bardzo ładna, żadko sie trafiają w takim stanie.

A ja jestem ciekaw czy patki kołnierzowe na bluzach z sukna i tych polowych są takie same ? czy też są inne? ( inne wykonanie itp)

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 24 Wrz, 2004 19:24

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Indiana,
patki kołnierzowe były różnych wzorów. Jeśli chodzi o mundurówkę, to polecam stronę :

babelfish.altavista.com/babelfish/urltrurl?lp=ja_en&url=http%3A%2F%2Fwww2.neweb.ne.jp%2Fwc%2FSTEINER%2F

Ustawiłem już w tłumaczeniu angielskim ( z japońskiego Uśmiech)

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 27 Wrz, 2004 10:17

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Analyse

Witam Monsun!!!
Stronka którą podsunąłeś a propos mundurówki jest rzeczywiście interesująca. Mam jednak nadal wątpliwości co do zaklasyfikowania tej nieszczęsnej bluzy. Już wcześniej...chyba na stronie grupy rekonstrukcyjnej Grossdeutschland.. wyczytałem ze wzór chyba od 43 pozbawiony był zakładek na kieszeniach . Zdaje sie wz.41 jeszcze je posiada.Spowodowan to by

    o jak zapene doskonale wiesz oszczedno

Wto 28 Wrz, 2004 8:48

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz...

Sorki co

Wto 28 Wrz, 2004 8:49

Powrót do góry
Daniel
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coś mnie wyrzuca z forum???

Więc Monsunie napisz co sądzisz o mej interpretacji....Pozdrawiam Daniel Bardzo szczęśliwy

Wto 28 Wrz, 2004 8:52

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
nie będę się upierał, ponieważ aż takim wybitnym znawcą niemieckiej mundurówki to nie jestem. Przyjżałem się jeszcze raz Twoim fotkom ... popatrz sobie na pieczęcie wewnątrz mundury (lewa strona na wysokości piersi - jeśli się nie mylę), jest tam jak byk 41. Co TY na to?!

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 05 Paź, 2004 11:34

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

.....

Sob 16 Paź, 2004 23:19

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@Daniel
Ja bym byl za interesowany tom Feldbluse.Napisz mi prywatnom wiadomosc.!!Ja nie wiem jak sie to robi.

Narazie
Marcin

Sob 16 Paź, 2004 23:21

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kurde,jakos nie moge sie zalogowac......co moze byc nie tak ja ma byc.??

Poz
Marcin

Sob 16 Paź, 2004 23:23

Powrót do góry
Merlin
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chociaż interesuję się raczej Wojskiem Polskim to muszę przyznać , że bluza ta rzuciła mnie na kolana Uśmiech Jest poprostu THE BEST no i w takim stanie , rarytas.

Nie 24 Paź, 2004 10:22

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
na forum www.poszukiwanieskarbow.com w dziale: Umundurowanie, Odznaczeni, Guziki kolega Frozzer z Olsztyna wstawił fotki oficerskiej bluzy mundurowej - ta to jest dopiero miodzio - z resztą oceńcie sami!

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 04 Lis, 2004 16:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.