| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lewy831
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Skąd: POLAND
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ZBROJOVKA BRNO VZ-47

Witam.
Niedawno dostałem pewną wiatrówkę, JEJ NAZWA/MODEL:
ZBROJOVKA BRNO VZ-47
Jest ona chyba nie sprawna ale mam zamiar oddać ją do naprawy.
Kto może mi ją zrobić? rusznikarz?
Widać że to jest trochę starszy egzemplarz.
Gdzieś w internecie wyczytałem że można ją trochę przerobić aby przypominała mausera. Trzeba by założyć mocowanie do bagnetu i pasek do noszenia. Jeśli coś wiecie na temat tej wiatrówki to dajcie znać.
Czy jest ona coś warta?
Dołączam zdjęcie na którym przedstawiam jak wygląda ten model.
Nie jest to zdjęcie akurat mojej wiatrówki bo nie mam chwilowo aparatu, ale postaram się je jak najszybciej dorzucić[/url]



Opis załącznika:

Pią 27 Paź, 2006 8:56

Powrót do góry
grzechu
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: podkarpackie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: ZBROJOVKA BRNO VZ-47

lewy831 napisał:
Witam.
Gdzieś w internecie wyczytałem że można ją trochę przerobić aby przypominała mausera. Trzeba by założyć mocowanie do bagnetu i pasek do noszenia. Jeśli coś wiecie na temat tej wiatrówki to dajcie znać.
Czy jest ona coś warta?
Dołączam zdjęcie na którym przedstawiam jak wygląda ten model.
Nie jest to zdjęcie akurat mojej wiatrówki bo nie mam chwilowo aparatu, ale postaram się je jak najszybciej dorzucić[/url]


Witam
nie musisz jej wcale przerabiać, żeby przypominała mausera, ona już przypomina mausera Uśmiech I tym chyba kierowali się jej konstruktorzy.
W jaki sposób naciągana jest sprężyna, jak wygląda mechanizm???
Podejrzewam, że cały system nadaje się do naprawy; z pewnością wymieniona powinna zostać np. uszczelka tłoka (ale ocenić to można tylko mając ją w ręku). Sprężyna może być np. pęknięta stąd nie możesz jej naciągnąć (chyba na tej podstawie stwierdziłeś, że nie działa Bardzo szczęśliwy ). Oczywiście, że rusznikarz może Ci ją naprawić.
Co do wartości; poszukaj choćby na egunie- www.egun.de
Po więcej informacji skieruje Cie na forum bron.iweb tam z pewnością otrzymasz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania,mam nadzieje, że pomogłem.
Pozdrawiam

_________________
"Najkrótsza droga jest zawsze zaminowana"

Pią 27 Paź, 2006 13:54

Powrót do góry
lewy831
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Skąd: POLAND
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oto dokładne zdjęcia mojej vz-47


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 27 Paź, 2006 21:57

Powrót do góry
Zielik15
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

fajna ta wiatrówka
[/list]

Sob 28 Paź, 2006 22:43

Powrót do góry
grzechu
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: podkarpackie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Twój karabinek pneumatyczny niestety nie przypomina mausera Smutny Nie to co ten na zdjęciu powyżej (różnica polega jedynie na tym, że twoja dmuchawka ma inne łoże). O wadach czy też usterkach trudno jest mi się wypowiadać nie mając jej w ręce Smutny Mogę jedynie napisać co widzę Bardzo szczęśliwy
Tak jak stwierdziłeś; brak muszki, luz na języku spustowym nie musi wcale oznaczać uszkodzenia, no chyba, że twój spust "lata" jak mu się podoba. Naciąg twierdzisz, że sprawny...zatem? Stan wizualny generalnie nie najlepszy-starta oksyda, poobijane łoże, ale tym się nie przejmuj Bardzo szczęśliwy
Bez względu na wszystko proponuje Ci zapoznanie się z opiniami forumowiczów z bron.iweb, poza tym powinieneś oddać ją w czyjeś sprawne ręce, jeśli nie rusznikarza to osoby, która "pogrzebała" w kilku pneumatykach.

_________________
"Najkrótsza droga jest zawsze zaminowana"

Pon 30 Paź, 2006 13:20

Powrót do góry
lewy831
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Skąd: POLAND
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki grzechu za dobre rady, fakt ze jest różnica miedzy moja wiatrówka a tą na zdjęciu u góry, no ale niby ten sam model, czyli ta moja nie będzie sie nadawała raczej do rekonstrukcji żeby miała imitować mausera. Z tym spustem to nie jest tak żeby luźno latał tylko po prostu jest cos nie tak.
Idę z nią do jakiegoś specjalisty.

Pon 30 Paź, 2006 14:49

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.