| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fotki I wojna w kolorze

Jak w temacie, znalazłem takie fotki w necie, podobno nie koloryzowane
http://www.network54.com/Forum/thread?forumid=211833&messageid=1088370788&lp=1088381193
Jak dla mnie to są kapitalne

_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Sob 04 Cze, 2005 10:02

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szokujące i chyb ato możliwe, poszperałem troszkę w historii foto i chyba to możliwe.

Rok 1855 - Clark Maxwell odkrywa zasady fotografii barwnej (na razie tylko w teorii)
1860- 1870 opracowano pojedyncze metody fotografii barwnej, jednakże wyniki nie były zadowalające. Nowy system nadaje się po raz pierwszy do użytku praktycznego. W następnych latach opracowane zostają dalsze metody fotografii barwnej, w tym metoda niemieckiego inżyniera H. Junka, duxochromowe obrazy firmy Johanes Herzog Co.
1907. Bracia Louis Jean i Auguste Lumiere z Francji prezentują opracowaną przez nich w roku 1903 metodę autochromową, przy pomocy której wykonują fotografie barwne.
1910-1914 - Rudolf Fischer opracował prawidła barwotwórczego wywołania oraz pracował nad metodą barwną opartą na wielowarstwowych światłoczułych materiałach do fotografii barwnej.
1937 - firma Agfa wprowadziła na rynek odwracalny materiał barwny, Agfacolor, oparty na zasadzie subtraktywnej.
1939 - laboratorium Agfy opracowało negatywowo-pozytywowy proces fotografii barwnej.
1942 - firma Kodak wprowadza na rynek barwny materiał fotograficzny Kodakcolor dla procesu negatywowo-pozytywowego.

Sob 04 Cze, 2005 19:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.