| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
K.3
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Skąd: Tarnów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hełm

Mam taki hełm w zasięgu ręki, tylko nie wiem ile piwek będę musiał właścicielowi za to sprezentować Bardzo szczęśliwy
Co to za wzór?
W jaki sposób się do niego dobrać?
Oczyścić do gołej stali (mechanicznie?) i pozostawić jako destrukt czy zabierać się za renowację?
Z tyłu ma płytkie wgniecenie o średnicy około 3 cm plus kilka mniejszych w innych miejscach. Nie pęknie jak będę je próbował delikatnie wyklepać?



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
"Za silne wrażenie nigdy nie można płacić zbyt drogo"

Pon 26 Mar, 2007 15:20

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj,
to jest niemiecki M42, co do dalszego postępowania niech wypowiedzą się koledzy z doświadczeniem w tych sprawach.

Pon 26 Mar, 2007 15:28

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
jeśli chodzi o mnie, to ściągnąłbym farbę. Można to zrobić mechanicznie np. stalową szczotką drucianą (wersja szybsza to szczotka druciana na wiertarce). Następnie zagruntowałbym go. Jeśli hełm jest porowaty to użyłbym szpachli samochodowej, ale bardzo cienko, tak aby zakryła tylko pory, następnie czyściłbym go papierem ściernym (najpierw grubym a następnie miałkim aż po papier wodny) do zadowalającego efektu. Kolejnym krokiem byłby airbrush, czyli mały pistolecik lakierniczy na sprężone powietrze i odpowiednia farba matowa! Najlepiej w tej kwestii porozmawiać ze znajomym modelarzem. Na koniec należałoby położyć również warstwę ochronną na farbę i garnek skończony. Zostałaby Ci jeszcze tylko obręcz aluminiowa i wkładka skórzana. Oryginalną obręcz można dostać na aukcjach internetowych, natomiast wkładkę polecałbym od czeskich hełmów, gdyż skóry były bardzo podobne do niemieckich.
Co do samej ceny za ten hełm to myślę, że 6 browców i wypijcie je razem Piwo


Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 26 Mar, 2007 19:07

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.