| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wrobieni w Irak?

Coś co było wiadome od samego początku, tylko dlaczego w wywiadzie dla "Der Tagesspiegel" Question
Cytat:
Wtorek, 7 listopada 2006

Kwaśniewski: przyłączyliśmy się do wojny, bo Powell udzielił błędnych informacji
Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski powiedział w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Der Tagesspiegel", że Polska przyłączyła się do wojny w Iraku na podstawie błędnych informacji o irackiej broni masowej zagłady przekazanych mu przez ówczesnego sekretarza stanu USA Colina Powella.
Colin Powell, wtedy szef dyplomacji Busha, także nie obstaje już przy tych przyczynach wojny. Nie mnie o tym sądzić, kto błędnie poinformował Powella o broni masowej zagłady. Wiem tylko, kto mnie informował o rzekomej sytuacji: Colin Powell. Na ten podstawie weszliśmy do wojny. Za błędne informacje nie odpowiada Polska, lecz rząd USA - powiedział Kwaśniewski.

Wto 07 Lis, 2006 22:10

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4542
Pochwał: 9
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam, jednak za wysłanie wojsk do Iraku odpowiada prezydent Kwaśniewski, choćby informacje którymi sie kierował okazały się błędne. W jego gestii i podległych mu służb leżała weryfikacja tych informacji. Pozdrawiam.

Wto 07 Lis, 2006 22:22

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja stoję na stanowisku że udział w misjach i wojsko zawodowe nie jest przymusowe - i nie mogę zrozumieć zdziwienia żołnierza, który nie wie po co ma karabin. I najważniejsze dzięki takim misjom nasza armia nabierze w końcu jako takiego doświadczenia bojowego.

Wto 07 Lis, 2006 22:25

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Doświadczenie doświadczeniem tylko czemu nic więcej na tym nie zyskaliśmy , Turcja za udostępnienie przestrzeni powietrznej zażądała zmniejszenia jej długu , przetargi na odbudowę Iraku wygrały firmy Francuskie i Niemieckie (ci co nie chcieli wojny) a My?? Podlizaliśmy się USA a ono chce nam wybierać ministrów

Wto 07 Lis, 2006 23:47

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kwaśniewski potwierdził tylko to, o czym wiedzieli inni. Na wojnie w Iraku Polska nie zyskała. Czy żołnierze zdobędą tam doświadczenie, może tak ale tylko w zakresie strzelania do ludzi. Sprzętu tam nie sprawdzimy. W naszym klimacie panują inne warunki atmosferyczne, a ich wpływ na urządzenia techniczne jest różny.
Na przyjaźni z USA jednak coś zyskaliśmy - F 16 z usterkami.

Sro 08 Lis, 2006 15:33

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

szponiasty napisał:
Ja stoję na stanowisku że udział w misjach i wojsko zawodowe nie jest przymusowe - i nie mogę zrozumieć zdziwienia żołnierza, który nie wie po co ma karabin. I najważniejsze dzięki takim misjom nasza armia nabierze w końcu jako takiego doświadczenia bojowego.

To, że podczas misji żołnierz zyskuje na wartości zgoda, ale misje są po to, aby chronić tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Z Irakiem sprawa jest zupełnie inna. To co tam się w tej chwili dzieje to krwawa jatka. Samo wejście do Iraku nastąpiło na nieprawdziwych doniesieniach o zagrożeniu, prawne kwestie tej misji "stabilizacyjnej" mają fundamenty o konsystencji kruchego ciasteczka, a ilość ofiar cywilnych rośnie w tempie nie przewidywalnym.

Sro 08 Lis, 2006 20:05

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kwaśniewski zawsze był żałosny i kłamliwy, ale to co teraz wygaduje jest poniżej krytyki. Biedny mały Oluś, źli Hamerykanie go wykiwali Mr. Green A on miał takie dobre chęci Twisted Evil
Żygac się chce jak sie tego słucha. Kwas po raz kolejny pokazał, że nie ma jaj i nie umie wziąc odpowiedzialności za własne czyny Evil or Very Mad

Sro 08 Lis, 2006 20:30

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrk1 napisał:
Na przyjaźni z USA jednak coś zyskaliśmy - F 16 z usterkami.

I usunięcie z loterii wizowej Wink
Piotrek napisał:
Biedny mały Oluś, źli Hamerykanie go wykiwali.

Nie tylko jego, jeżeli dobrze sobie przypominam to w kwestii wysłania wojsk do Iraku panowała wyjątkowa zgodność, co w naszej politycy jest naprawdę czymś zaskakującym Bardzo szczęśliwy

Sro 08 Lis, 2006 21:39

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to w kwestii wysłania wojsk do Iraku panowała wyjątkowa zgodność,


Z tego co pamiętam LPR była od początku przeciwna Twisted Evil

Sro 08 Lis, 2006 22:00

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z tego co pamiętam LPR była od początku przeciwna

A za czym była w poprzedniej kadencji ??

Sro 08 Lis, 2006 22:05

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

W poprzedniej też była przeciwna.

Sro 08 Lis, 2006 22:25

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pytałem za czym był LPR przed tą kadencją?? Rolling Eyes

Czw 09 Lis, 2006 0:08

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jak za czym?? Za sobą Laughing Piszę jeszcze raz po polsku i wyraźnie: LPR był OD ZAWSZE przeciwko wojnie w Iraku. Nie ważne, przed jaką kadencją. Paniał Question Mr. Green

Czw 09 Lis, 2006 15:23

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Kwaśniewski zawsze był żałosny i kłamliwy, ale to co teraz wygaduje jest poniżej krytyki. Biedny mały Oluś, źli Hamerykanie go wykiwali Mr. Green A on miał takie dobre chęci Twisted Evil
Żygac się chce jak sie tego słucha. Kwas po raz kolejny pokazał, że nie ma jaj i nie umie wziąc odpowiedzialności za własne czyny Evil or Very Mad

Post o wyjątkowej wartości merytorycznej. Nie ma co.

Czw 09 Lis, 2006 16:19

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotek nie chodziło mi o wojne w iraku tylko o całokształt!!

Czw 09 Lis, 2006 17:48

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Piotek nie chodziło mi o wojne w iraku tylko o całokształt!!


A no to inna sprawa Piwo ja pisałem o Iraku konkretnie bo o tym jest wątek Wink
Cytat:
Post o wyjątkowej wartości merytorycznej. Nie ma co.

Nie podoba się to nie czytaj tow.KK. pewnie, twoje interpretacje irackich bajek są o wiele ciekawsze Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
BTW, Twój post też nic do tematu nie wnosi, więc mam nadzieję, ze moderator go usunie Twisted Evil Jak coś do mnie masz to pisz na PW, a nie zaśmiecasz forum swoimi głębokimi przemyśleniami powstałymi po lekturze bajek Husseina Mr. Green

Czw 09 Lis, 2006 20:03

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie podoba się to nie czytaj tow.KK. pewnie, twoje interpretacje irackich bajek są o wiele ciekawsze
BTW, Twój post też nic do tematu nie wnosi, więc mam nadzieję, ze moderator go usunie Jak coś do mnie masz to pisz na PW, a nie zaśmiecasz forum swoimi głębokimi przemyśleniami powstałymi po lekturze bajek Husseina

Przyganial kociol garnkowi

Czw 09 Lis, 2006 20:24

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przyganial kociol garnkowi


Cytat:
Jak coś do mnie masz to pisz na PW

Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Czw 09 Lis, 2006 20:27

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wg wyliczeń niezależnych ekspertów w Iraku poległo:
Dane z roku 2004
Cytat:
100 000 Irakijczyków zginęło od początku wojny
Sto tysięcy cywilów, w większości kobiet i dzieci, zginęło w Iraku od marca 2003, gdy amerykańska armia i jej sojusznicy rozpoczęli okupację - podali specjaliści ds. zdrowia publicznego w raporcie, który publikuje brytyjski magazyn medyczny "The Lancet".

Raport wymienia głównie ofiary przemocy i nalotów bombowych sił koalicji, wśród których najwięcej było kobiet i dzieci. Dokładność badań była ograniczona, ponieważ badacze opierali się przede wszystkim informacjach uzyskiwanych bezpośrednio od Irakijczyków.
W projekcie brali udział naukowcy z amerykańskich uniwersytetów Johnsa Hopkinsa i Columbia oraz Al-Mustansirija w Bagdadzie. Wyniki opublikowano na stronach internetowych magazynu "The Lancet".
Do tej pory nie opracowano żadnego oficjalnego raportu, szacującego liczbę ofiar irackiego konfliktu.

A do tej pory ile Question
Jeżeli tak ma wyglądać, a wygląda misja "stabilizacyjna" w Iraku to nie długim czasie dościgniemy w ilości ofiar odsuniętego od władzy Saddama Evil or Very Mad

Czw 09 Lis, 2006 21:20

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:

Nie podoba się to nie czytaj tow.KK. pewnie, twoje interpretacje irackich bajek są o wiele ciekawsze Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
BTW, Twój post też nic do tematu nie wnosi, więc mam nadzieję, ze moderator go usunie Twisted Evil Jak coś do mnie masz to pisz na PW, a nie zaśmiecasz forum swoimi głębokimi przemyśleniami powstałymi po lekturze bajek Husseina Mr. Green

Ja chciałem ci tylko delikatnie zwrócić uwagę na to, że publiczne znieważanie kogokolwiek jest karalne.

A po za tym czas zacząć patrzeć na świat nie przez pryzmat popieranej przez siebie opcji politycznej. Należałoby też popracować nad przystosowaniem się do życia w społeczeństwie, co musiałoby się wiązać z akceptacją istnienie osób prezentujących inny pogląd na świat, niż ty.

P.S. Po za tym, mógłbyś sobie podarować wycieczki osobiste, bo dyskusja powinna polegać na przedstawianiu argumentów, a nie na obrażaniu drugiej strony (takie przynajmniej zasady obowiązują w moim kręgu kulturowym).

Czw 09 Lis, 2006 23:54

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Fajny temat, jestem zmuszony karnie go zablokować. Szanujmy swoje poglądy i siebie. Można w sposób cywilizowany kogoś skrytykować i wyrazić swoje z goła odmienne zdanie - no nie ?

Pią 10 Lis, 2006 0:01

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Kwaśniewski zawsze był żałosny i kłamliwy, ale to co teraz wygaduje jest poniżej krytyki. Biedny mały Oluś, źli Hamerykanie go wykiwali Mr. Green A on miał takie dobre chęci Twisted Evil


Ze swojej strony składam wniosek o ostrzeżenie.

Regulamin forum napisał:
Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby postów

Pią 10 Lis, 2006 11:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.