| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alexander
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 36
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Potencjał gospodarczy i militarny przed II wś

Interesują mnie takie kwestie:
1. Kiedy nastąpiło zwiększenie liczebności armii do stanu przekraczającego 1 % ludności w krajach europejskich, USA, Japonii?
2. Kiedy wprowadzono na większą skalę czołgi (i samochody opancerzone) zastępując nimi kawalerię i jaką ilością opancerzonych pojazdów dysponowały poszczególne kraje w latach 1935-39? Jakie były możliwości produkcyjne tych pojazdów?
3. Kiedy wprowadzono nowoczesne myśliwce zastępując nimi dwupłatowce (chodzi mi o myśliwce o prędkości ponad 450 km/h) i jaką ich ilością dysponowały poszczególne kraje w latach 1935-39? Jakie były możliwości produkcyjne? Które kraje dysponowały myśliwcami o prędkości ponad 500 km/h uzbrojonymi w działka (lub większą ilość km) i w jakiej ilości?
4. Kiedy wprowadzono nowoczesne bombowce i w jakiej ilości w poszczególnych krajach? Kto dysponował bombowcami średnimi i ciężkimi (o udźwigu bomb ponad 2000 kg) i w jakiej ilości w latach 1935-39? Jakie były możliwości produkcyjne?

_________________
Si vis pacem, para bellum
Qui gladio ferit, gladio perit.

Pon 26 Cze, 2006 12:31

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
2. Kiedy wprowadzono na większą skalę czołgi (i samochody opancerzone) zastępując nimi kawalerię i jaką ilością opancerzonych pojazdów dysponowały poszczególne kraje w latach 1935-39? Jakie były możliwości produkcyjne tych pojazdów?


A co zrobisz ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie czołgi zaczęto produkować masowo, praktycznie dopiero od 1941 roku Uśmiech

Cytat:
3. Kiedy wprowadzono nowoczesne myśliwce zastępując nimi dwupłatowce (chodzi mi o myśliwce o prędkości ponad 450 km/h) i jaką ich ilością dysponowały poszczególne kraje w latach 1935-39? Jakie były możliwości produkcyjne? Które kraje dysponowały myśliwcami o prędkości ponad 500 km/h uzbrojonymi w działka (lub większą ilość km) i w jakiej ilości?


Na przykład Hawker Hurricane- wprowadzenie do służby od 1937 roku, Messerschmitt 109- od 1936 roku, Supermarine Spitfire- od 1938, Curtiss P40- od 1939, Fokker D.XXI- bodajże od 1936, część z nich, miała prędkość mniejszą od 500 km, ale zbliżoną więc wliczam. Wszystkie natomiast były szybsze od P.11 i to nawet w wersji Kobuz, czyli G, który szybciej jak, troszkę poniżej 400 na godzinę, polecieć nie chciał.

Niestety jako, że zasadniczo, ja jestem od amerykanów i na dodatek od czołgów, to Ci liczb konkretnych nie podam, po prostu nie mam w domu odpowiednich materiałów.

Pon 26 Cze, 2006 13:24

Powrót do góry
Alexander
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 36
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przezbrojenie Luftwaffe w Bf-109 następowało w latach 1937-39
W 1938 roku około połowę stanu stanowiły Bf-109, a połowę dwupłatowe Arado,
we wrześniu 1939 proces przezbrajania nie został jeszcze zakończony, jednak wprowadzona w większej ilości wersja E rewelacyjnych na owe czasy możliwościach (prędkość max 560 km/h) dawała zdecydowaną przewagę nad polskim lotnictwem... paradoksalnie to lotnictwo bombowe miało przyznany priorytet, jak również ciężkie myśliwce Bf 110
Nowoczesne bombowce również wprowadzono w latach 1937-39
Do-17 o dużej prędkości (ok 400-427 km/h)
He-111 (o udźwigu bomb 2000 kg)
Bazę produkcyjną stanowiły zakłady lotnicze rozwinięte olbrzymimi nakładami na początku lat trzydziestych o możliwościach produkcyjnych - mimo problemów z surowcami - ok 600 maszyn miesięcznie.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Qui gladio ferit, gladio perit.

Nie 02 Lip, 2006 13:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.