| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Atlantyda po raz kolejny :)

Pozwoliłem sobie to podać na forum, moim zdaniem ciekawe, może to nie Atlantyda, ale ta siatka lini przypomina siatke miejskich ulic Uśmiech co wskazywało by na jakieś zatopione miasto Uśmiech

http://tech.wp.pl/kat,39516,title,Google-Ocean-odnaleziono-Atlantyde-dzieki-serwisowi-Google,wid,10873075,wiadomosc.html?ticaid=178e8

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 23 Lut, 2009 16:10

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe i wszystko okazało się kichą Laughing sprawe wyjaśniło google.
Ale przyznac trzeba że wyglądało to jak siatka ulic miasta na planie hipodamejskim Laughing

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 23 Lut, 2009 18:32

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co dokładnie wyjaśniło? Bo spotkałem się już tą "Atlantydą", ale nie z wyjaśnieniem googla.

Pon 23 Lut, 2009 20:45

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Specjaliści z firmy Google zdementowali informację, że przedstawiony na zdjęciach obraz pokazuje mityczną Atlantydę. To, co na nich widać, jest błędem przy robieniu map – pozostałościami po śladach łodzi, które w poziomych liniach skanują dno oceanu za pomocą sonarów.


swoją drogą to niezły mają burdel w tych googlach, przegladałem zaznaczone wraki i nie ktore chyba w wyniku eksplozji min morskich pofruneły na 100km w głąb lądu a inne przełamały się na pół z czego rufa i dziób oddaliły się od siebie o 1000 mil morskich (tzn 2 zaznaczone lokalizacje) Twisted Evil [/i]

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 23 Lut, 2009 21:27

Powrót do góry
Nessa
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

redbaron napisał:
A co dokładnie wyjaśniło? Bo spotkałem się już tą "Atlantydą", ale nie z wyjaśnieniem googla.


Ze sa to pozostalosci po skanowaniu dna morskiego. Ot programista zapomnial o pixelologi i zostal taki maziaj.

Gdyby to byla prawda z Atlantyda, to miasto wg. google skali, musialoby byc szerokie na 200 km.


Troche szkoda

Czw 26 Lut, 2009 7:37

Powrót do góry
MBS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 238
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poczekamy jak rząd jakiego kraju zbuduje makietę Atlantydy i zatopi ją robiąc "Wielkie Odkrycie". Nieźle by było, a do tego potem wyszła prawda na jaw. Uśmiech
_________________
,,za gruzy naszych miast, za braci naszych krew, szarpajmy wrogów ciała, niech zginie szwabski chwast, odpowie na nasz zew, powstając Polska cała"

Sro 11 Mar, 2009 18:39

Powrót do góry
Marpar
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 219
Pochwał: 1
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To by była wielka sensacja! Jakky to zrobili Amerykanie, to może dochód z tej sensacji wydźwignął by ich z kryzysu Zszokowany Piwo
_________________
"Venimus, vidimus et Deus vicit"

Nie 15 Mar, 2009 23:26

Powrót do góry
marluicies
Oberschütze

Oberschütze




Posty: 21
Skąd: chicago,ustka
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zawsze wiezylem ze jest atlantyda

Pią 17 Kwi, 2009 14:39

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zawsze wiezylem ze jest atlantyda



no to tak jak ja 25 lat temu w Mikołaja,do póki mnie w któreś święta w h..a nie zrobił Mr. Green

pzdr

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Pią 17 Kwi, 2009 15:20

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sprzedaję roszczenia do nieruchomości na Atlantydzie - dziś są jeszcze w rozsądnych cenach ale co będzie po odkryciu??? Jest ktoś chętny?
Pozdrawiam

Sob 18 Kwi, 2009 17:32

Powrót do góry
MBS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 238
Skąd: Mielec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARTURIUS napisał:
Cytat:
zawsze wiezylem ze jest atlantyda



no to tak jak ja 25 lat temu w Mikołaja,do póki mnie w któreś święta w h..a nie zrobił Mr. Green

pzdr


Mikołaj nie mógł Ci nic zrobić on wszystko wie i jest święty.

_________________
,,za gruzy naszych miast, za braci naszych krew, szarpajmy wrogów ciała, niech zginie szwabski chwast, odpowie na nasz zew, powstając Polska cała"

Sob 18 Kwi, 2009 18:24

Powrót do góry
ARTURIUS
Major

Major





Posty: 1982
Pochwał: 11
Skąd: Schreiberhau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To by była wielka sensacja! Jakky to zrobili Amerykanie, to może dochód z tej sensacji wydźwignął by ich z kryzysu


a następnie wpędził w jeszcze większy Wink

Cytat:
Mikołaj nie mógł Ci nic zrobić on wszystko wie i jest święty.


tak jak mówisz,taki z niego święty jak i ze mnie

_________________
"Przypadek jest nieprzewidzianą prawidłowością"
J.W.Goethe

Sob 18 Kwi, 2009 18:36

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a ja w końcu zaczne czyścić tematy z mało potrzebnych postów, więc roszę się nie dziwić jak pare zniknie w najbliższym czasie Mr. Green
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 18 Kwi, 2009 18:45

Powrót do góry
costarica13
1'ere classe

1'ere classe




Posty: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

według mnie ta 'Atlantyda' to raczej jakieś stare miasto ale według legend Atlantyda była olbrzymia a tu wygląda to na jakąś małą osadę Wyluzowany

Pon 18 Maj, 2009 15:50

Powrót do góry
j23
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 346
Skąd: Kolbuszowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a przecież Atlantyda była okrągła a nie kwadratowa jak tam widać, według opisu Atlantydy przez Platona. Moim zdaniem ta cała Atlantyda to swoista utopia a nie historyczny kraj.....

Sro 24 Cze, 2009 14:21

Powrót do góry
RYSZARD
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 459
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na Teneryfie funkcjonuje mit jakoby pierwotni mieszkańcy wysp Kanaryjskich byli Atlantami, a cały archipelag to Atlantyda.

Sro 02 Wrz, 2009 20:11

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

RYSZARD napisał:
Na Teneryfie funkcjonuje mit jakoby pierwotni mieszkańcy wysp Kanaryjskich byli Atlantami, a cały archipelag to Atlantyda.

Pierwotni mieszkańcy Wysp Kanaryjskich, czyli Uanczi albo Guanczi, zamieszkiwali archipelag aż do przybycia hiszpańskich najeźdźców. Przypisywano im również pokrewieństwo ze starożytnymi Egipcjanami, ponieważ mumifikowali zwłoki swoich zmarłych

Pon 28 Wrz, 2009 23:14

Powrót do góry
NRohirrim
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 100
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
Pozwoliłem sobie to podać na forum, moim zdaniem ciekawe, może to nie Atlantyda, ale ta siatka lini przypomina siatke miejskich ulic Uśmiech co wskazywało by na jakieś zatopione miasto Uśmiech

http://tech.wp.pl/kat,39516,title,Google-Ocean-odnaleziono-Atlantyde-dzieki-serwisowi-Google,wid,10873075,wiadomosc.html?ticaid=178e8


Nawet jeśli to nie była pomyłka, a faktycznie takie coś było w tamtym miejscu, to raczej to jest za duże jak na ulice, jak już to byłyby to raczej jakieś rowy, wgłębienia oceaniczne. Poza tym jest tam głęboki ocean, bez żadnego szelfu czy czegoś takiego,.


RYSZARD napisał:
Na Teneryfie funkcjonuje mit jakoby pierwotni mieszkańcy wysp Kanaryjskich byli Atlantami, a cały archipelag to Atlantyda.


To ci mieszkańcy chyba nie wiem co mieli robić na tym archipelagu, ale jakoś jak przybyli Hiszpanie, to nie wykazali się zbytnią bystrością, bo w końcu bądź co bądź zostali podbici.

Zresztą masz na myśli Gaunczów prawda? Z tego co obecnie wiadomo, jest to wedle wszelkiego prawdopodobieństwa odnoga północnoafrykańskich Berberów, a przybyli na wyspy już w starożytności, ale niewiadomo do końca czy w czasach po czy przed Chrystusem, niektóre wyprawy badawcze tamtych czasów znajdowały wyspy pustymi, a z drugiej strony owi Guanczowie nie przejawiali nawet jako takiej znajomości islamu (rozprzestrzenionego w póółnocnej Afryce w VIII/VIII w.) czy chrześcijaństwa (rozprzestrzenionego w I-III w.).

Pliniusz Starszy przekazał, że według króla Mauretanii Juby II Kartagińczycy, którzy jakoby odwiedzili archipelag pod dowództwem Hannona, stwierdzili, że zauważyli ruiny dużych budowli. Można z tego wnioskować, że Guanczowie nie byli pierwszymi mieszkańcami wysp.

Czw 08 Paź, 2009 9:34

Powrót do góry
RYSZARD
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 459
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

NRohirrim - To, że jakis lud zostaje podbity przez inny nie musi swiadczyc o kiepskiej "bystrosci podbitych". Często prymitywni barbarzyncy okazywali się lepszymi żołnierzami.
Guanczowie to nazwa plemienia zamieszkujacego tylko jedna z dolin jednej z wysp /Teneryfy/. Mam gdzies fotkę urny twarzowej, która byłaby szybko rozpoznana i sklasyfikowana przez polskiego archeologa. Tylko ta urna znaleziona została gdzies na Kanarach. Etruskowie podobne urny produkowali. Chyba, że jakis pradawny turysta z terenów dzisiejszej Polski taka urnę przywiózł? Jak dla mnie to trop z mieszkańcami Italii i Atlantyda jest logiczniejszy.

Pią 09 Paź, 2009 22:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.