| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Góra Ślęża

Czy ktoś z Was ma w domu mapę góry Ślęży? Chodzi mi o mapę z naniesionymi szlakami ale tymi neimieckimi. Na obecnej mapie nie ma naniesionych szlaków niemieckich a będąc na Ślęży chciałem połazić takowymi... Może być ksero.

Wto 26 Kwi, 2005 23:58

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

niestety przedwojennej mapy Ślęży ze szlakami nie posiadam pod ręką. mam współczesne i inne nieco starsze ale bez szlaków.
Mogę Ci jednak podpowiedzieć że szlaki miej więcej przebiegają tak jak przedwojną.
Jeżeli chodzi o wykrywkę to najbardziej obiecujące są żródełka przy szlakach (były przed wojna i po są specjalnie wymurowane 5 szt), przy pozostałościach megalitów, schronisku, wieży Bismarka, może przy Blockhausie przy szlaku Haidenburga. Podziemni są też pod kościołem na szycie , był tam wcześniej stary zamek, jest cysterna, po zatym 3 odstrzelone sztolnie. W samej Sobótce jest browar, wejście do podziemni zamurowane, ale można wejść otworem wentylacyjnym. W 1945 schronili się tam uciekinierzy z Wrocławia i tam ich dopadł front. Być może jeszcze coś po nich trafisz.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 27 Kwi, 2005 21:14

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To o czym piszesz, to wiem.. kopałem kopałem Uśmiech i mandat zarobiłem przy okazji. Żródełka niezbyt owocne były jak ich okolice. Na samej górze masa PRLi i jedynie przypinaka schroniska im. Dmorskiego. Jest jeszcze kapliczka z XVIII w. przy rozstajach dróg.. tam mnie namierzyli Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy - coż.. życie...
Ale wrócę tam... W okolicy Sobótki jestmiejscowość G. są tam okopy małe, wyschnięty strumyk... (skrzynka z amunicją to pepeszki),,,
Komary wygrały ze mną wojnę Zniesmaczony
Myślałem, że szlaki były nieco inne kiedyś. Bo tak to wyłazi tam mnóstwo PRLi.

Sro 27 Kwi, 2005 22:08

Powrót do góry
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mam jakąś topograficzną przedwojenną , chyba 1:25000 ale ksero nie najlepszej jakości mogę sprawdzić czy są szlaki -- jak je zaznaczali??

Czw 28 Kwi, 2005 20:38

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sory Past na przedwojennych niemieckich 25000 nie ma szlaków turystycznych. Przed wojną były turystyczne mapy, ładnie wydawane i ilustrowane np. panoramami , gdzie szlaki tak jak obecnie zaznaczano kolorami, nawet podawano czas przemarszu na szlaku pomiędzy danymi punktami. Miały jedną wadę najczęściej wykonywano je w nietypowych skalach.

Czw 28 Kwi, 2005 23:42

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.