| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vojtass88
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 123
Skąd: Reykjavik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monetka,tylko jak i jaka?

Witam.Mam monetke ktora jest w odcieniu brazu po jednej stronie a po drugiej nachodzi zielony nalot.Przedstawia ona jakiegosc rycerzyka na koniu z chyba mieczem w gorze jadacym w lewa strone a na rewersie twarz jakiegos goscie zwrócona w prawo z dluzszymi wlosami.Z jednej i z drugiej strony sa napisy ale nie wiem o co chodzi bo sa ledwo widoczne.Widocznych jest kilka liter.Po stronie z glowa jest z prawej cos jakby abre czy cos takiego a po lewej jakby joan-wszystko z duzych liter.Po drugiej stronie z jezdzcem jest od godziny 6 do 9 jakby DVOLI.Moge sie mylic i pewnie tak jest ale tak mi sie wydaje ze ma takie litery.Teraz mam pytanie bo wcale sie nie znam na monetach i czyszczeniu.Jak to wyszyscic.Krawedzie ma starte i dlatego nie widac reszty napisow.Srednica 11 mm grubosc okolo 0.3 mm.Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Nie 01 Lip, 2007 3:09

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że to boratynka Litewska Jana Kazimierza
moczenie w oliwce z oliwek, dosyć długo i co jakiś np tydzień szczotkowanie np. mosiężną szczoteczką (delikatnie) ale jeśli to zielone to korozja chlorkowa to można ja wypalić (podgrzać dosyć na kuchence ale nie przegrzać bo szlak trafi patynę) po wypaleniu przeszczotkować i umyć

ps Przydała by się fotka bo bez fotki trudno coś powiedzieć Rolling Eyes

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 01 Lip, 2007 9:26

Powrót do góry
Etam
Ekspert IOH
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 329
Pochwał: 1
Skąd: Mazowsze zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy zwykła pospolita boratynka wymaga aż takiego poświęcenia?
Z drugiej strony boratynka najlepsza chyba do nauki czyszczenia i renowacji moniaczków.
Pozdrawiam Etam

Nie 01 Lip, 2007 13:34

Powrót do góry
vojtass88
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 123
Skąd: Reykjavik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To moja pierwsza monetka,nie mowiac a jakis boratynkach bo nawet nie wiem co to jest...Znalazlem ja u siebie na podworku i przeszukalem ten teren z wykrywka i nic wiecej nie znalazlem.Bede w kraju za miesiac to znowu poszperam.Jak cos chwyce to napewno opisze.Co do zdjec to staralem sie zrobic ale nie wychodza zbytnio zblizenia..Pozdrawiam i dzieki za podpowiedz.

Nie 01 Lip, 2007 16:33

Powrót do góry
vojtass88
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 123
Skąd: Reykjavik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalazlem wszystko co chcialem na temat mojej monetki,dzieki Indi Bardzo szczęśliwy Moja troche w innym stanie ale mam nadzieje ze moczenie w oleju jej pomoze wiec wystawie ja pozniej.Pozdrawiam.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 04 Lip, 2007 22:42

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tylko nie mocz przypadkiem w zwykłym oleju roślinnym, efekty daje oliwka z oliwek, wnika tam gdzie potrzeba i rozpuszcza (b. powoli) brud Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sro 04 Lip, 2007 22:48

Powrót do góry
vojtass88
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 123
Skąd: Reykjavik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie Indi,w oleju z oliwek..Dzieki i pozdro :okret5:

Pią 06 Lip, 2007 20:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.