| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemo
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gdzie zrobie zdjęcia

Witam, organizujemy nową prezentacje sprzętu WP z 1939. Przykro , że tylko w formie zdjęć + opis .... ( mamy po jednej replice granatnika wz 36 i moździerza wz31 i repliki : rkm, ckm, musera i Vis- jako eksponaty ruchome) w obiektach wyremontowanych Obszaru Warownego Śląsk . Zobacz www.profort.org.pl Ale szukamy miejsc gdzie możemy zrobic zdjęcia innemu uzbrojeniu WP razem z GRH . (Ur - mamy , działo p-panc Bofors wz 36 - mamy w Muz. Sląskim). Gdzie znajdę armatę wz 97 kal 75 lub haubicę ... proszę w o informacje. dziekuje za pomoc. zdjecia arch mamy ale chodzi o ..... Przemek

Pią 22 Gru, 2006 12:55

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

155mm haubica wz.1917 Schneider jest w MWP w Warszawie.
75mm armata wz.1897 Schneider - francuski pierwszowojenny oryginał jest w Cantigny k. Chicago.Zdjęć polskiego egzemplarza niestety nie mam.W MWP była jedynie lufa z oporopowrotnikiem.W zbiorach prywatnych w Polsce była kompletna i oryginalna laweta z tarczą, ale bez armaty.
Najbliższa Polski "prawosławna" jest zdaje się w Finlandii (mam na myśli wz.02/26 , a nie obr.02/30).
Grzesio pewnie ma aktualniejsze informacje.
Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:
Canon de 75 mle 1897 w Cantigny Museum

Pią 22 Gru, 2006 15:36

Powrót do góry
Grzesio
Moderator
Porucznik

Porucznik





Posty: 743
Pochwał: 8
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
75mm armata wz.1897 (...) W MWP była jedynie lufa z oporopowrotnikiem.W zbiorach prywatnych w Polsce była kompletna i oryginalna laweta z tarczą, ale bez armaty.


W MWP jest, oprócz destruktu zespołu podniesieniowego, w miarę kompletny schneider - długo stał na dworze, potem chyba trafił do wewnątrz (drugie zdjęcie: http://www.muzeumwp.pl/wystawy.php?EID=10&PHPSESSID=2ada39c84da80032045d5c65b4e04eb4 ) a w pewnym momencie równolegle eksponowany był drugi, wypożyczony gdzieś z Polski - jakoś mi się z okolicami Bzury kojarzy Question .

Pzdr

Grzesiu

Pią 22 Gru, 2006 22:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.