| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Broń hukowa - pytanie "znawcy"

Witam,
grupy rekonstrukcyjne często używają tego właśnie rodzaju broni. Mam kilka pytań:
1. Jak przedstawia się kwestia prawna (np. czy jest dozwolona do użycia poniżej 18 roku)
2. Jak kształtują się jej ceny (mówię tutaj o broni z czasów II wojny, więc np. Mauser albo MP-40)
3. Czy lepiej (do grupy rekonstrukcyjnej) zakupić broń hukową, czy oryginał pozbawiony cech broni palnej przez rusznikarza? (czy jeszcze robią takie rzeczy?)
4. Czy możecie polecić jakiś sklep oferujący takową broń?
5. Jak ona działa (tym pytaniem pewnie kogoś dobije ale cóż....Uśmiech
Dzięki

Nie 03 Wrz, 2006 13:40

Powrót do góry
grzechu
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: podkarpackie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Broń hukowa - pytanie "znawcy"

Grot-Dziobecki napisał:
1. Jak przedstawia się kwestia prawna (np. czy jest dozwolona do użycia poniżej 18 roku)
2. Jak kształtują się jej ceny (mówię tutaj o broni z czasów II wojny, więc np. Mauser albo MP-40)
3. Czy lepiej (do grupy rekonstrukcyjnej) zakupić broń hukową, czy oryginał pozbawiony cech broni palnej przez rusznikarza? (czy jeszcze robią takie rzeczy?)
4. Czy możecie polecić jakiś sklep oferujący takową broń?
5. Jak ona działa (tym pytaniem pewnie kogoś dobije ale cóż....Uśmiech
Dzięki

Witam postaram się odpowiedzieć krótko:
1.Broń hukową kupić i posiadać może jedynie osoba pełnoletnia (różnie jednak z tym bywa). Nie wiem dokładnie czego poszukujesz????? Broni hukowej będącej wierną kopią, repliki broni, która nie jest na amunicję hukową czy też broni oryginalnej pozbawionej cech broni palnej (deko), czyli poddanej procesowi dezaktywacji?????
2. Nie spotkałem się z bronią hukową w postaci mp-40 czy mauser, choć z pewnością takie istnieją. W przypadku broni krótkiej ceny wahają się od 150zł w przypadku replik pistoletów współczesnych do 400-500zł pistoletów, rewolwerów powszechnie używanych w czasie II wojny światowej np. P-38. Zob. www.repliki.teraz.tutaj.pl
http://www.repliki.pl/
3. Co lepiej wybrać Uśmiech Hm:?: Question Question Musisz wybrać sam. Jeśli interesują Cie oryginały-zobacz www.egun.de
4. Na to pytanie niechcący odpowiedziałem wyżej Bardzo szczęśliwy
5. Zszokowany Generalnie działanie jest zbliżone do normalnej broni,jednak budowa broni hukowej uniemożliwia oddanie strzału z amunicji ostrej. przeznaczona jest wyłącznie na amunicję "ślepą" zazwyczaj 6mm lub 8mm (short lub long) bocznego zapłonu. Strzałowi towarzyszą podobne wrażenia jak przy strzelaniu z broni palnej Uśmiech lekki odrzut, ogień z lufy no i oczywiście huk. To tak najbardziej upraszczając.
Pozdrawiam

_________________
"Najkrótsza droga jest zawsze zaminowana"

Pon 04 Wrz, 2006 10:02

Powrót do góry
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1.W Polsce można posiadać broń hukową tylko kaliber 6mm, w Niemczech można dostać ładne Colty , niestety 8mm - czyli w Polsce nielegalne
2. Co do "historycznych" hukowców- PODOBNO !!!!!z podkreśleniem PODOBNO można w naszym kraju dostać przerobioną broń historyczna na hukową 6mm piszę PODOBNO bo jej nie widziałem czytałem tylko w jakimś artykule w Odkrywcy- oczywiście osoba , która mówiła o tym redakcji (osoba z NFS ) nie odzywa sie mailowo.
3. Jest możliwość sprowadzenia sobie

http://www.modelguns.co.uk/

cena porównywalna do ASG , ale koszty uzytkowania koszmarne - wiem że są osoby które sprowadziły to do Polski - bez pozwolenia

Pon 04 Wrz, 2006 10:26

Powrót do góry
grzechu
Kapral

Kapral




Posty: 48
Skąd: podkarpackie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

past napisał:
.
3. Jest możliwość sprowadzenia sobie

http://www.modelguns.co.uk/

cena porównywalna do ASG , ale koszty uzytkowania koszmarne - wiem że są osoby które sprowadziły to do Polski - bez pozwolenia

Ceny porównywalne Zszokowany Chyba żartujesz Question Question Question Albo nie popatrzyłeś dokładnie. ASG (Air Soft Gun) są o wiele tańsze.

_________________
"Najkrótsza droga jest zawsze zaminowana"

Pon 04 Wrz, 2006 12:46

Powrót do góry
metoj
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

niesamowite! -a przeciez wystarczy przeczytac "ustawe o broni" oraz wydane w slad za nia rozporzadzenia. Tam wszystko jest wyjasnione (chociaz akty te z cala pewnoscia nie sa pozbawione wad, wiec z tym "wszystko" lekko przegialem). Pozdrawiam.

Sob 09 Wrz, 2006 15:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.