| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M!chu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Herb Korsak

Witam!
Posiadam drzewo genealogiczne sporządzone na podstawie wypisu z Ksiąg Szlacheckich Guberni Wileńskiej Wywodu Familii urodzonych Seniorów Korsaków..
Herbu: Korsak
№ 1347
Niestety herbu nie posiadam i chciałbym się spytać gdzie takowy mogę znaleźć, gdzie się zgłosić ?

Sob 22 Mar, 2008 11:30

Powrót do góry
hleb
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 276
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

po prostu wiki lub google:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/54/Herb_Korsak.jpg&imgrefurl=http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Polish_nobleman_crown_and_helmet&h=119&w=88&sz=37&hl=pl&start=5&tbnid=SOG9W1R8xZBlVM:&tbnh=88&tbnw=65&prev=/images%3Fq%3Dkorsak%26gbv%3D2%26hl%3Dpl%26sa%3DG
tyle, jezeli chodzi o wyobrazenie. bo jak inaczej chcesz miec herb? i dokąd się po niego zgłosić? tego, z całym szacunkiem nie rozumiem. Herb, to nie przedmiot, ale znak i inaczej, niż na rysunku mieć się go nie da.

_________________
DISCERNERE VERA ET FALSA

Pon 24 Mar, 2008 17:13

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dorzucam jeszcze 2 rysunki:
1. pochodzący z Wikipedii (o którym już wspomniał kolega hleb)
2. pochodzący ze strony www.jurzak.pl

pzdrwm



Opis załącznika:
herb Korsak
(1)

Opis załącznika:
herb Korsak
(2)

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Pon 24 Mar, 2008 21:36

Powrót do góry
Korsak
Sierżant

Sierżant




Posty: 86
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rodzina Korsaków

Witaj,
ja przez to ,że jestem Korsakiem zajmuje się od wielu lat tą rodziną.
Szczęściem jest to,że ja dostałem drzewo genealogiczne Korsaków zroione w XIX wieku na zamówienie przez mojego przodka. Obejmuje ono od 1340 roku siedem linii. Ogólnie około 1000 Korsaków wraz z małżonkami.
Herby, które Ci wskazują internauci są nie do końca prawdziwe- a raczej jedyne dostępne w internecie przez Pana Gaila. W rezultacie wszyscy co szukają herb Korsak napotykaja się na tzw odmianę Gozdawę- herb który przyjęła linia Korsaków ,która przeszła do Wielkopolski w XIX wieku. Herb ten w małym stopniu przypomina pierwowzór.
Z drugiej strony Korsacy pieczętowali się trzema herbami. Jaki przysługuje Tobie trzeba zobaczyć w drzewo genealogiczne.
Proszę o kontakt pod adres mailowy [email protected]
Pozdrawiam,
Michał Korsak



Opis załącznika:

Pon 28 Gru, 2009 12:30

Powrót do góry
VALKYRIE
Kapral

Kapral





Posty: 43
Skąd: Kolobrzeg/obecnie mieszkam w UK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
Proponuje zobaczyć pod tym linkiem
http://genealog.home.pl/

Powodzenia Wyluzowany

_________________
"Hic et nunc - tu i teraz".
Valkyrie
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz. [Jonathan Carroll].

Pon 28 Gru, 2009 22:40

Powrót do góry
Korsak
Sierżant

Sierżant




Posty: 86
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
dzięki za podpowiedź. Znam "Jużaka" to bardzo dobra i pomocna strona, niestety zawiera sporo błędów- jak każdy herbarz-ale jako wskazówka świetny. O Korsakach wiem dużo więcej.
Pozdrawiam,
MK

Czw 31 Gru, 2009 17:08

Powrót do góry
Korsak
Sierżant

Sierżant




Posty: 86
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak na prawde to interesuje mnie ten wywód Korsaków z Wilna. Michu nie pisze nic o nim - z jakiego roku. Mam kilka wywodów szlachectwa Korsaków z 1820 roku i to co tam piszą to nie do końca prawda.
Jeżeli będę miał protoplaste jakiego ma Michu to mu powiem jakiego jest herbu, bo wcale nie musi być to "korsak"

Sro 06 Sty, 2010 20:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.