| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I co z tego IjonTihy?? Chciales mi przedstawic, ze monarchowie sie w dzisiejszych czasach nie licza???

Szkoda, ze nam poumierali nastepcy do tronu PL. Czy znasz jakies rodziny???

Czw 08 Wrz, 2005 14:40

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żyje kilka książąt, a tak poza tym to wszystkie obecnie rodziny panujące w Europie to potomkowie Kazimierza IV Jagiellończyka i Elżbiety Rakusznki więc w jakimś procencie Polacy

Czw 08 Wrz, 2005 17:55

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I ja! I ja! Jaśnie Oświecony Wielmożność Konrad von Owca Król

Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Czw 08 Wrz, 2005 21:51

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam Waszmościów!
Więc i ja raczę się przyłączyć do tej dysputyi, albowiem w prastarym grodzie Kłodzko zwanym pomieszkuję, a który onegdaj stolicą Hrabstwa był Kłodzkiego. Zatem jako mieszkaniec onego obligatoryjnie mnie i innym pomieszkującym w naszym mieście tytuły hrabiowskie są należne.
A kto by z Waszmościów jakoweś "jaja" sobie z faktu tego czynić raczył to przypominam, że szlachetni Jaśnie Oświeceni Administratorzy tego forum również w tym zacnym mieście pomieszkują i honoru miasta szargać nie dadzą, a kontrybucyję nałożyć mogą, a nawet iść precz każą.

Postum sporządzon dnia ósmego, miesięca września, Roku Pańskiego 2005.

Bywajcie zatem o Szlachetnie Urodzeni.

Czw 08 Wrz, 2005 23:16

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

o ile sienei mylę tytuły szlacheckei zostały zneisione w Polsce w latach 40/50tych
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 09 Wrz, 2005 14:03

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I co z tego IjonTihy?? Chciales mi przedstawic, ze monarchowie sie w dzisiejszych czasach nie licza???

owszem są reliktem przeszłości, pokazówką, pozostałością dawnych czasów z której nei które kraje nie rezygnują w imię włąsnej tradycji.
My już od monarchii odeszliśmy.
Widzę że zawracanie rzek to nei tylko domena Stalina...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 09 Wrz, 2005 14:08

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ijon Tihy napisał:
Cytat:
o ile sienei mylę tytuły szlacheckei zostały zneisione w Polsce w latach 40/50tych

to nie istotne: nam się należą obligatoryjnie Laughing
A tak na poważnie to chyba jeszcze przed II wojną (bodajże w 1935r. na mocy Konstytucji Kwietniowej, ale mogę się mylić) zniesiono ochronę tytułów szlacheckich. Po 1989r. nic w tej sprawie nie zrobiono i dlatego każdy może przywłaszczyć sobie tytuł bez udokumentowania, że został jemu bądż jego przodkom nadany. I tak to niektórzy dzisiejsi "hrabiowie" lub insi zapomnieli, że ich dziadowie na łąkach pasali bydło. Owszem w Polsce Szlacheckiej też tytuły sobie kupowano, ale kto dzisiaj dociecze kto ma rzeczywiste prawo do tytułu, a kto nie.
Na marginesie to trochę zazdroszczę Anglikom tego królewkiego splendoru. Ładne to to jest i przyjemnie się to ogląda. Wink Poza tym odgrywa po trosze rolę patriotyczną.

Pozdrawiam.

Pią 09 Wrz, 2005 23:18

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na marginesie to trochę zazdroszczę Anglikom tego królewkiego splendoru.

Zgaadzam się. Tylko że ta monarchia trwa nieprzerwanie już od 800 lat.

W hymnie jest zwrot:

"May she defend our laws,
And ever give us cause
To sing with heart and voice,
God save the Queen!"
który pokazuje rolę królowej w ichnim systemie

Do tego Zjendoczone Królestwo jest jendym z nielicznych (jedynym?) państw gdzie akty prawne wydane w wieku XIV obowiązują do dziś.
Anegdotka:
rok 2000. Wchodzi student na egzamin i w trakcie wstaje wychodzi i mói: panie psorze na podstawie aktu z 16... roku powinien profesor postawić kufel piwa studentowi, ponieważ pan nie przestrzega prawa to wychodzę.
Chwileczkę, mówi profesor, idę po piwo.
Poszedł, kupił, egzamin dobiegł końca, studentowi poszło b. dobrze. Ale profesor wpisuje do indeksu pałę! i mówi:
na podstawie edyktu z roku 17.. student na egzamin przychodzi przy szabli i orderach... Wink

P.S. w kodeksie brytyjskim istneije kara śmierci za dwa czyny (orzekana ale zamieniana przez władcę na dożywotnie więzienie w ramach ułaskawienia):
- napaść na listonosza - który jest urzędnikiem Jej Królewskiej Mości
- zabicie królewskiego gołębia

I jak tu nie kochać Wielkeij Brytanii Uśmiech

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 10 Wrz, 2005 11:10

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Fakt, przepisy prawne z XVI-go czy XVIIw. nijak się mają do dzisiejszej rzeczywistości. Chodziło mi o tradycję, szacunek do własnej przeszłości. To czego nam dzisiaj brakuje. To, że tych przepisów nik do tej pory nie zmienił swiadczy również o stbilności prawa. Co jest u nas to każdy widzi. Poprawki do poprawki ustawy i legislacyjne buble. Wystarczy zapytać pierwszego lepszego prawnika lub księgową...o pracodawcach nawet nie mówię.

Pozdrawiam.

Sob 10 Wrz, 2005 14:30

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No wlasnie, kiedys byl porzadek..........dzis jest "bajzel"

Czw 15 Wrz, 2005 18:30

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jescze o przepisach: anegdodka przytoczona przeze mnei była w jak najbardziej pozytywnym kontekście. Ale pamietam jak organizowały sie nasze wojska w Wlk. Bryt. i naszym się coś nie zgadzało przy ilosci obsługi do artylerii polowej. Wg etatów brytyjskich było o jednego człowieka za dużo... Aż ktoś zadał sobie trud, poszperał w rgulaminach i oakzało się że ten jeden dodatkowy, miał po ustawieniu działa na stanowisku odprowadzić konie na tył i ich pilnować!
Long live the Queen! Piwo

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 16 Wrz, 2005 9:14

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

feldmarszałek napisał:
żyje kilka książąt, a tak poza tym to wszystkie obecnie rodziny panujące w Europie to potomkowie Kazimierza IV Jagiellończyka i Elżbiety Rakusznki więc w jakimś procencie Polacy


No w to chyba nie wierzysz naprawde???????

Pon 19 Wrz, 2005 22:26

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tu nei ma co wierzyć, Rydzu bo to nie relgigia lecz historia. Znajdź gdzieś drzewo genealogiczne Jagiellonów...

Jak juzjesteśmy przy koronownaych głowach: któy monarcha miał wytatuowany symbol ruchu antymonarchistycnzego i hasło: "śmierć królom!" ?

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 19 Wrz, 2005 23:18

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
o ile sienei mylę tytuły szlacheckei zostały zneisione w Polsce w latach 40/50tych


Tytuł tytułem ale czy ktoś może zabronić dziś używać herbu Question
bo jak mi wiadomo to on dzisiaj jest ważniejszy od tytułu Exclamation

Uśmiech Uśmiech Uśmiech Wink Wink Wink



Opis załącznika:
Herb

Sro 21 Wrz, 2005 19:48

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niby herby zostały zniesione ale np. ostatnio jakaś gorzelnia pieczętowała się jako logo herbem dawnych właścicieli i co? Przyjechał pan hrabia z Kanady i wywalczył kosmiczne odszkodowanie? A więc musiano opciąć pensje pracownikom. Niektórzy nazywają ich krwiopijcami a inni ludźmi honoru którzy dochodż swych praw. I komu tu wierzyć?

Sro 21 Wrz, 2005 20:49

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest śmieszne żądanie przywilejów z tytułu praw nabytych, odziedziczonych na które nie mamy wpływu. urodzić się synem szachcia i szczycić tym - weź siedo roboty i zasłużna szacunek. Zdobyć szlachectwo na polu bitwy- to jest powód do chwały, obecnie daje się VM lub KW.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 22 Wrz, 2005 0:19

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przed wojną dostać VM lub KW to był zaszczyt teraz większość osób (nie wszyscy) dostają je tylko po to żeby Kwaśniewski-żyd z polskim nazwiskiem po swoich jakże ,,patriotycznych" rządach miał spore grono przyjaciół

Pią 23 Wrz, 2005 20:43

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

feldmarszałek napisał:
Przed wojną dostać VM lub KW to był zaszczyt teraz większość osób (nie wszyscy) dostają je tylko po to żeby Kwaśniewski-żyd z polskim nazwiskiem po swoich jakże ,,patriotycznych" rządach miał spore grono przyjaciół


Ja osobiście określił bym to inaczej Exclamation ale to fakt dziś w Polsce Virtuti Militari dostają tacy zdrajcy jak ten:



Opis załącznika:

Pią 23 Wrz, 2005 22:06

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

MAło że zdrajca to jescze dostał naruszeniem prawa. VM można nadać tylko za czyn popełniony na wojnie. A o ile sie nei mylę ostani raz państwo Polskie było w stanie wojny w latach 40-tych ubiegłego wieku.

Cytat:
Kwaśniewski-żyd z polskim nazwiskiem

pomijąc fakt, że jest to bzdura, to jest to obraza głowy państwa która jest sprzeczna z regulamien forum.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 24 Wrz, 2005 12:37

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja tam go nie nazywam ani Polakiem ani prezydentem Polaków. Kilka cytatów z książeczki ,,POZNAJ ŻYDA'':
,,(...) żądam żeby pan Papież dał wezwanie do swoich ludzi, żeby również i tego krzyża żeby go wyprowadziły z obozu" (a w obozie tym gineli nie tylko Żydzi ale też Polacy) wypowiedź naczelnego chama Menachema Joskowicza
,,Lista osóob o zmnienionych nazwiskach" (chodzi o żydów):
Ryszard Kukliński- płk WP,
Lech Kaczyński- Kalkstein, (...) za jego zgodą dokonano oszustwa w Jedwabnem,
Jarosław Kaczyński- Banjamin Kalkstein (...),
Aaleksander Kwaśniewski- Izaak Stoltzman, syn pełnomocnika na Pomorze i szefa UB w Białogradzie, polityk
I inni np. Kieres, Bagsik, Kubiak, Miłosz, Szymborska, Nałęcz, Róożański, Rokita i wielu innych...
Ja niezmienie zdania

Sob 24 Wrz, 2005 18:46

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Feldmarszałku Bardzo szczęśliwy Exclamation
Książki POZNAJ ZYDA wydawane przez niejakiego leszka bubla to istny bubel własnie Bardzo szczęśliwy Szkoda na to pieniedzy.
A to, ze Kwaśnieski ma żydowskie pochodzenie to prawda. jego ojciec był oficerem NKWD. czytałem wspomnienia pewnej osoby, zamieszkałej teraz w Kanadzie, która widziała przesłuchanie prowadzone przez Stolzmana.
Ijon czemu nazwanie kogos żydem jest wg. Ciebie obrazą Question Question paranoja Exclamation ja nie jestem zakładnikiem politycznej poprawnosci, a Ty Question
Pozdrawiam!

Sob 24 Wrz, 2005 20:27

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Feldmarszałek: cholerka, z Twoich wypowiedzi wynika, że w Polsce nie ma Polaków tylko sami Żydzi! Zszokowany
Wydaje mi się, że zaczynasz lekko przeginać... i coś tak czuję, że jak dalej będziesz wypisywać takie głupoty i brednie zaczerpnięte rodem z wypocin Leszka Bubla to chyba szybko dostaniesz bana...
Ja za obecnym prezydentem też nie przepadam, ale każdy obywatel jest mu winny szacunek nie jako osobie prywatnej (dzisiaj jest ten prezydent, za rok inny) lecz jako pierwszej osobie w państwie sprawującej urząd prezydenta i reprezentującej nasze państwo .

Pozdrawiam.

Sob 24 Wrz, 2005 20:29

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzychu wybacz, ale na szacunek trzeba sobie zasłuzyć. Można szanowac urzad, ale osobe nie koniecznie, Ja przestepcy i aferzysty nie zamierzam szanować.Pozdrawiam!

Sob 24 Wrz, 2005 20:34

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Właśnie to miałem na myśli co napisałeś: szacunek dla urzędu. Aleksander Kwaśniewski jest jeszcze Prezydentem i szanuję go tylko i wyłącznie jako głowę państwa . Jak przestanie nim być (a ma zamiar zostać Sekretarzem Generalnym ONZ, w co wątpię, że mu się uda) wówczas należy zrobić bilans zysków i strat (dobrych i złych rzeczy), jakich dokonał za swojej prezydentury. Takie jest moje skromne zdanie.

Pozdrawiam

Sob 24 Wrz, 2005 21:24

Powrót do góry
feldmarszałek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiem, że wypowiedź troche ostra ale według mnie Polską powinni rządzić Polacy. Popieram Piotrka. Według mnie Kwaśniewski nie zasługuje na szacunek bo ,,nie zatańczył i nie zaśpiewał"
Pozdrawiam Bardzo szczęśliwy

Nie 25 Wrz, 2005 13:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.