| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam.
Na początek serdeczne życzenia dla wszystkich kopiących i klejących.
Ładne modele Indiana (szczególnie podoba mi się żaglowiec ,storch i Hs 129).
Cieszę się ,że temat się rozwija.Wieczorem dodam kilka fotek A-10 w skali 48.
Pzdr.Jarek

Pon 26 Gru, 2005 17:19

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zdj. A-10 1 /48 Tamiya.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 27 Gru, 2005 19:43

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No to może ja jeszcze 2 modele przedstawię.
Niestety ale nie oparły sie próbie czasu, nie wiem czemu kalkomanie coś szlag zaczoł trafiać na Fw190A, a na Junkersie brakuje anteny Smutny

P.S: modele nie są super wykonane, to fakt, dziś bym się bardziej postarał Wink



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 03 Sty, 2006 1:01

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Troszkę pajęczyn się nazbierało , to cosik tam dodam.
Steyr 1500 Tamiya 1-35.

(zdjęcia usunięte na prośbę autora)

Nie 22 Sty, 2006 20:38

Powrót do góry
zibi
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Skąd: Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam.

Ponieważ nie bardzo wiem jak wklejać tutaj zdjęcia.Jeśli chcecie to może sobie je tutaj obejrzeć.

http://fotogalerie.pl/galeria/imek3333 - zanaczam, że sa to tylko niektóre modele z mojej kolekcji liczącej ponad 200 modeli.W swojej kolekcji posiadam modele armii amerykanskiej,brytyjskiej,rosyjskiej,polskiej i niemieckiej.Wszystkie w skali 1/35.To tyle.Miłego oglądania i prosze o łagodny wymiar kary.

_________________
Sztukmistrz z Lublina
1/35 uber alles

Czw 26 Sty, 2006 20:36

Powrót do góry
zibi
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Skąd: Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A tutaj na tej stronce jest T-34/76 w skali 1/16 z kompletnym wnetrzem.

http://fotogalerie.pl/galeria/imek6670

_________________
Sztukmistrz z Lublina
1/35 uber alles

Czw 26 Sty, 2006 20:42

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
Miło widzieć jak dział się rozrasta o kolejne świetne modele. A pomyśleć, że jeszcze niedawno był czas kiedy z Kolegą WERTTREW`em myśleliśmy, że ten dział padnie.
zibi: zdjęcia wstawia się bardzo prosto. Pod tym okienkiem masz "Dodaj załącznik". Klikasz na "Wybierz", pokaże Ci się okienko z Twoimi plikami na kompie np.: "Moje obrazy". Klikasz na to co Ci się podoba i już. W podglądzie możesz zobaczyć jak będzie wyglądać miniaturka Twojego załącznika. Potem dajesz "Wyślij" i gotowe.
Pamiętaj o tym, że załącznik nie może ważyć więcej jak 350 KB.

Pozdrawiam.

Nie 29 Sty, 2006 22:45

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Tak, tak było! A teraz proszę: Krzychu74 "rządzi" działem, a dział idzie tak ostro, że nawet nie ma potrzeby żebym go zagracał moimi modelami! Bardzo szczęśliwy
Tak trzymać!

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 30 Sty, 2006 10:25

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zibi wrzucaj zdj.trzy piątek.
ten t34 to z pudełka ,czy z dodatkami(super).A nie mówiłem ,że kitajce sa debest.
Pzdr. Jarek

Wto 31 Sty, 2006 21:42

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
WERTTREW napisał:
Cytat:
...a dział idzie tak ostro, że nawet nie ma potrzeby żebym go zagracał moimi modelami!

No, Kolego...co to, Koledze nie chce się już pracować ku chwale działu modelarskiego?? Evil or Very Mad Nie zapominajmy, że mamy tutaj misję nawracania "niewiernych" na jedynie słyszne hobby. Bardzo szczęśliwy
A tak na poważnie to cieszę się, że nas przybywa. Przyszłośc tego forum należy do nas Wink

Pozdrawiam.

Sro 01 Lut, 2006 2:33

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Krzychu74 napisał:
... Koledze nie chce się już pracować ku chwale działu modelarskiego?? Evil or Very Mad Nie zapominajmy, że mamy tutaj misję nawracania "niewiernych" na jedynie słyszne hobby. Bardzo szczęśliwy ...


Krzychu, idzie Ci/Wam tak dobrze, że pisanie postów tylko po to, by mi cyferki rosły to byłaby bzdura. Wink
Oprócz tego, jak ludzie "na każdym" forum będą moje plastiki oglądali to im torebek papierowych zabraknie!
Zawsze wspomagam, jak jest potrzeba - o tym chyba nie musze Cię przekonywać, ale przyznaje, że niektóre zjawiska studzą moje chęci do działania "troszeczku" ... Zniesmaczony
Tu, na forum IOH wolę sie koncentrować na dziale lotniczym. Oczywiście, jak bym był potrzebny do czegoś daj znak - przybędę z odsieczą jak Zorro, albo Batman, albo inny As. Twisted Evil



Opis załącznika:
?eby nie było, że piszę, a nic nie wklejam. To proszę, oto Messerschmitt Bf-109 Z na takiej małej dioramce

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/


Ostatnio zmieniony przez WERTTREW dnia Czw 02 Lut, 2006 12:21, w całości zmieniany 1 raz

Sro 01 Lut, 2006 10:06

Powrót do góry
zibi
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Skąd: Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

j35 napisał:
Zibi wrzucaj zdj.trzy piątek.
ten t34 to z pudełka ,czy z dodatkami(super).A nie mówiłem ,że kitajce sa debest.
Pzdr. Jarek
Niestety z wrzucaniem fotek mam problem bo jak wspomnialem od dłuższego czasu mam popsuty CD-ROM, a te co puściłem, mam poprostu zachowane w galerii. Więcej w tej chwili mam też modeli, a teciak jest z przeróbkami min.dach wieży jest zmieniony, niektóre przeróbki widać nawet na tych fotkach, dodane są przewody i osprzęt elektryczny we wnętrzu, ale tak wogóle to model jest oki, a dla chcących zrobić kiedyś ten model, przestroga. Należy bardzo zeszlifować przed połączeniem górę i dół wanny, bo się poprostu nie spasuje.
_________________
Sztukmistrz z Lublina
1/35 uber alles

Sro 01 Lut, 2006 19:33

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Werttrew ,po pierwsze ładna dioramka.
Po drugie w tym wątku ,to zaglądający oczekują raczej fotek niż tekstu, więc niebardzo rozumiem czemu nie.
Po trzecie ,chyba nie traktujesz tak poważnie tych cyferek i stopni (napewno jest to lepsze niż niż odpowiedzi w stylu: fajny fant ,gratuluję itp).
Po czwarte ,tak dla zdrowej sytuacji ,to skoro już napisałeś ,że coś Ci nie kompasa,to napisz co.Skoro powiedziało sie "a" ,trzeba powiedzieć" b".

Zibi oglądałem w pudełku trzy t34 w 1/16 Trumpetera i myślę ,że to jest nowa jakość w modelarswie .Taki wypas prosto z pudełka ,to dla mnie szok i cenowo też deklasuje konkurencję.

Pzdr.Jarek

Sro 01 Lut, 2006 22:20

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

j35 napisał:
Werttrew ,po pierwsze ładna dioramka.

Po pierwsze: dzięki! Bardzo szczęśliwy

Cytat:
Po drugie w tym wątku ,to zaglądający oczekują raczej fotek niż tekstu, więc niebardzo rozumiem czemu nie.

Po drugie: na to pytanie odpowiedziałem pisząc wiadomość poprzednią Bardzo szczęśliwy. Osoba zainteresowana wie o co chodzi!

Cytat:
Po trzecie ,chyba nie traktujesz tak poważnie tych cyferek i stopni ...

Po trzecie: chyba po mojej wcześniejszej wypowiedzi można się zorientować, jaki jest mój do nich stosunek Bardzo szczęśliwy

Cytat:
Po czwarte ,tak dla zdrowej sytuacji ,to skoro już napisałeś ,że coś Ci nie kompasa,to napisz co....

Po czwarte: wybacz, ale pisałem do Krzycha74 i to akurat Ciebie nie dotyczy. chyba, że piszesz w jego imieniu? Bardzo szczęśliwy

Reasumując, szkoda czasu na tak dogłębne analizy pogawędek pomiędzy nami ... Laughing Wink

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/


Ostatnio zmieniony przez WERTTREW dnia Czw 02 Lut, 2006 12:19, w całości zmieniany 2 razy

Czw 02 Lut, 2006 10:10

Powrót do góry
zibi
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Skąd: Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

j35 napisał:
Werttrew ,po pierwsze ładna dioramka.
Po drugie w tym wątku ,to zaglądający oczekują raczej fotek niż tekstu, więc niebardzo rozumiem czemu nie.
Po trzecie ,chyba nie traktujesz tak poważnie tych cyferek i stopni (napewno jest to lepsze niż niż odpowiedzi w stylu: fajny fant ,gratuluję itp).
Po czwarte ,tak dla zdrowej sytuacji ,to skoro już napisałeś ,że coś Ci nie kompasa,to napisz co.Skoro powiedziało sie "a" ,trzeba powiedzieć" b".

Zibi oglądałem w pudełku trzy t34 w 1/16 Trumpetera i myślę ,że to jest nowa jakość w modelarswie .Taki wypas prosto z pudełka ,to dla mnie szok i cenowo też deklasuje konkurencję.

Pzdr.Jarek
Dokładnie tak, tylko jest male ale.Mimo tego że jest to pojazd z wnetrzem, to wiele rzeczy należy przerabiać lub dorabiać samemu.Nawet sam silnik.Tak bez kabli, to wygląda troche goło i nieralnie.Ale mam jeszcze w zapasie 1/16 T-34/76 wz.43 i T-34/85 i te też trzeba będzie przerabiać, choć by np. T-34/76, żeby go zrobić w polskim malowaniu nalezy dorobic wieżyczkę dowódcy, bo ten model tego nie posiada.
_________________
Sztukmistrz z Lublina
1/35 uber alles

Czw 02 Lut, 2006 10:50

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mówiąc "prosto z pudełka" miałem na myśli ,że nie trzeba dodatkowych zestawów waloryzac.

Werttrew, nie wiedziałem do kogo te esy, ale jeśli nie do mnie, to faktycznie mnie to nie interesi. A konkluzją tego powinno być: mniej pisania, więcej fotek Uśmiech

Żeby nie być gołosłownym daję fotki mojej kaczuszki

Pzdr Jarek

(zdjęcia usunięte na prośbę autora)

Czw 02 Lut, 2006 13:41

Powrót do góry
zibi
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Skąd: Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja do swojej jeszcze dorzuciłem haubice 105 mm i troche śmieci.
_________________
Sztukmistrz z Lublina
1/35 uber alles

Nie 05 Lut, 2006 18:12

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No to ja coś duzuce znowu Wink
Model z kartonu, pstryknołem na mapie z epoki (właściwie to mapa starsza od lotu braci Wright Wink )

Kto zgadnie co to za samolot i kto na nim latał ?
Sądze że proste pytania Razz



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Prubowałem pokazać widok z kabiny ;-)

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 14 Lut, 2006 16:48

Powrót do góry
kyanek
Kapral

Kapral





Posty: 45
Skąd: lubuskie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Poczytałem sobie w tym dziale i mnie wciągło. Gdzie można kupić takie modele do składania, no wiecie takie "profesjonalne". i wogóle jak to działa.

Wto 14 Lut, 2006 18:04

Powrót do góry
zibi
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Skąd: Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

kyanek napisał:
Poczytałem sobie w tym dziale i mnie wciągło. Gdzie można kupić takie modele do składania, no wiecie takie "profesjonalne". i wogóle jak to działa.
Trudno mi ci coś podpowiedziec, bo nie wiem gdzie mieszkasz, ale w każdym wiekszym mieście wojewódzkim są sklepy modelarskie, jesli nie to jest jeszcze internet.Wrzuc na google haslo sklepy modelarskie, a zobaczysz ile ci sie wyświetli.A jak działa-jak magnes, jak przyciagnie to nie puści, i jszcze jedno - jest to choroba nie uleczalna.

:arrow: Indiana Jones - jest to Fokker na którym latał "Czerwony Baron"

_________________
Sztukmistrz z Lublina
1/35 uber alles

Wto 14 Lut, 2006 18:37

Powrót do góry
kyanek
Kapral

Kapral





Posty: 45
Skąd: lubuskie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w małym miasteczku, bardzo małym no prawie, że wsi. W kioskach widziałem modele, ale one takie chyba nierofesjionalne. A czy można samemu zrobić coś takiego?

Wto 14 Lut, 2006 18:53

Powrót do góry
zibi
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Skąd: Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli mówiąc zrobic samemu - model?
_________________
Sztukmistrz z Lublina
1/35 uber alles

Wto 14 Lut, 2006 19:06

Powrót do góry
zibi
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 33
Skąd: Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno pytanie.Co byś miał kleić. Modele palstikowe czy kartonowe, jesli plastiki to czy samoloty, okręty, samochody czy pojazdy pancerne czy figurki.Jaka skala 1/72,1/48,1/32,1/144,1/500, 1/700,1/24,1/72,1/35,1/16.Jesli chodzi o modele kartonowe to też czy samoloty, statki,pojazdy pancerne i jakie skale.Choć trzeba zanaczyć, że modele kartonowe są o wiele tańsze niż plastiki, choć nie mniej pracochłonne.I tutaj też akcesoria są o wiele tańsze(bo kilka rodzaji nożyczek, klej,nożyki i tyle) natomiast plastik to i farby i akcesoria fototrawione i dodatki żywiczne, no i modele tez są dorższe.Dochodzą do tego pędzelki, póżniej aerograf+sprężarka.Myslę, że modele kartonowe są dostępne w kioskach, natomiast modele plastikowe te które są sprzedawne w kioskach niestety do profesionalnych nie należą.Czyli w twoim przypadku jesli chodzi o plastiki zostaje tylko internet.Podrzucę ci dwie stronki sklepów internetowych moze cos znajdziesz dla siebie.

www.martola.com.pl
www.mirage-hobby.com.pl
www.wcm.com.pl (modele raczej z wyższej półki, ale warto zobaczyć)
www.da-ta.com.pl

Dobrze by bylo, jesli juz się zadeklarujesz co bedziesz kleił, żebyś zopatrzył sie w takie poradniki modelarskie:

jesli pojazdy pancerne - "Poradnik modelarski pojazdy bojowe"

jesli samoloty - "Poradnik modelarski lotnictwo cz.I i II" oba wydane przez p.Pawła Grochowskiego.To tyle.Miłego klejenia i nie zrażaj sie pierwszymi niepowodzeniami, albo wiem trenig czyni mistrza.

_________________
Sztukmistrz z Lublina
1/35 uber alles

Wto 14 Lut, 2006 19:28

Powrót do góry
kyanek
Kapral

Kapral





Posty: 45
Skąd: lubuskie
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Interesują mnie modele kartonowe samolotów, to można je samemu zrobić czy trzeba kupować?(Oszczędność to podstawa). A jaką farbą to pokryć?

Wto 14 Lut, 2006 19:54

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Fokker Dr.I ,ale czy Manfreda von Richtchofena (nota bene urodzony w Świdnicy),nie jestem pewien.Jego był cały czerwony.
Pzdr

PS Ładny model ,skala 1-24 ?

Wto 14 Lut, 2006 20:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.