| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Andy22 napisał:
de Villars napisał:
Jeśli ktoś dzisiejsze wydarzenia i sytuacje ocenia przez pryzmat tego co się działo 200 czy 300 lat temu, to ja to nazywam uprzedzeniami...
A Katyń QuestionExclamation 65 lat!! Ja ruskich nienawidze Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
To dla mnie nędzne psy... Chętnie bym się i m za to odwzięczył! Evil or Very Mad


Nawet odrzucając wydarzenia sprzed 200 czy 300 lat, jest w polskiej historii pełno złych wydarzeń związanych z Rosjanami, np. wspomniany Katyń, działalność RONA w czasie II wojny światowej, rola ZSRR w zainstalowaniu w Polsce komunizmu oraz związane z tym wydarzenia.

A z Katyniem jest o tyle źle, że Rosjanie nie chcą się przyznać (szczególne miejsce miał tu spór o ludobójstwo), a sami nie możemy tego zbadać, bo nam nie przyślą dokumentacji.

Ale jeśli według nich to nie było ludobójstwo, to co? Podwudziestosześciotysięczne zabójstwo?

Pozdrawiam

Nie 27 Sie, 2006 17:26

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aaa Bykownia , nawet nie ma listy nic, a brakuje około 5000 ludzi. mamy nazwiska chyba 14 stu

Nie 27 Sie, 2006 21:04

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli ktoś dzisiejsze wydarzenia i sytuacje ocenia przez pryzmat tego co się działo 200 czy 300 lat temu, to ja to nazywam uprzedzeniami...

A to co teraz robi Rosja?? To co ?? Szachują nas gazem , budują gazociąg przez Bałtyk?? I Jeszcze niepewne wiadomości co do działalności rosyjskich agentów w sprawie prywatyzacji polskich przedsiębiorstw (jednak nie chcą stracić kontroli nad nimi)

Pon 28 Sie, 2006 15:11

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i co Jones - masz do Rosji pretensje że pilnuje swoich interesów? Każdy na świecie tak robi, poza pozbawioną instynktu samozachowawczego Polską, która w dodatku ten zdrowy objaw w przypadku Rosji interpretuje jako imperializm, a w przypadku np. USA - jako niesienie wolności demokracji blablabla...
Pewnie byście chcieli żeby żeby gazociag poszedł przez Litwę, Łotwę, Estonię i Polskę? Laughing Bo taka propozycję słyszałem dziś w RMF i zdaje się że niektórym się marzy... Niestety, niedoczekanie... Wydaje wam się że Rosja będzie się oglądała na interesy wrogich sobie krajów? Nie liczcie na to. Odrobinę poczucia realizmu...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 28 Sie, 2006 18:53

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Andy22 napisal:


A Katyń QuestionExclamation 65 lat!! Ja ruskich nienawidze Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
To dla mnie nędzne psy... Chętnie bym się i m za to odwzięczył! Evil or Very Mad








Witam, Hey - Exclamation Andy22 Exclamation - - - - bys sie Prosze opanowal z twoimi Textami Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Cos dozo Narodow nielubisz jak widze, a Siebie lubisz Question
_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]


Ostatnio zmieniony przez von Waldow dnia Pon 28 Sie, 2006 19:34, w całości zmieniany 1 raz

Pon 28 Sie, 2006 19:27

Powrót do góry
Andy22
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wracając do wojny.

Taki byłby niewątpliwie podział sił interesuje nie jednak po czyjeje stroni stanełaby UKRAINA i państwa Bałkańskie??
Gdyby staneły po stronie Rosji doszło by do oskrzydlenia Bułgarów i Rumónów, miałoby to jedna dobrą stronę... cały impetwroga nie spadłby na Polskę.
Czekam na wasze opinie,
Pozdrawam.

_________________

Wto 29 Sie, 2006 9:50

Powrót do góry
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ukraina niby przyjęła kurs prozachodni, ale na pewno lata rusyfikacji wywołały efekt długofalowy, tym bardziej, że z rosyjskiej strefy wpływów wypadła dopiero dwa lata temu.
Według mnie całkiem realny byłby rozłam (o którym zresztą już się mówiło). Zachodnia Ukraina stanęłaby po stronie Zachodu, a wschodnia po stronie Rosji. Tym bardziej, że duży odsetek mieszkańców wschodniej Ukrainy stanowią Rosjanie, a większość mieszkańców posługuje się rosyjskim.

Pozdrawiam

Wto 29 Sie, 2006 13:58

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wrogich sobie krajów

Właśnie oto mi chodziło Polska jest krajem wrogim Rosji wg niej (przez co i vice versa)
Cytat:
Ukraina niby przyjęła kurs prozachodni, ale na pewno lata rusyfikacji wywołały efekt długofalowy

Co ty o tej rusyfikacji??!! Rusyfikowano za cara w ZSRR sowietyzowano , a co od ukrainy to podział jest tak na prawdę od XVII w. kiedy wschodnia ukraina przypadła Polsce a zachodnia Rosji i tan podział widać po dziś wschodnia ukraina jest bardziej prorosyjska

Sro 30 Sie, 2006 2:15

Powrót do góry
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones-w takim razie przepraszam, sowietyzacji.

Pozdrawiam

Sro 30 Sie, 2006 7:39

Powrót do góry
Andy22
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powracam do pytania o państwa Bałkańskie.
Z Ukrainą sprawa jesna (rozłam). Niestety tak jak już powiedziliście Ukraina "prozahodnia" miała by mniejsze siły i została by raczej szybko pokonana przez prorosyjską i Białoruś.
Są jeszcze dwie interesujące mnie żeczy:
&Czy siły Rosjyjskie udeżyły by na Finlandię lub Szecje??
&Czy cały impet ataku Białorusi i częsci sił rosyjskich byłby skierowany na Polskę.
(Oczywiście zakładamy ,że Rosja i Białoruś zajeły Łotwę, Estonie, Litwe)
Pozdrawiam

_________________

Sro 30 Sie, 2006 11:13

Powrót do góry
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Andy22 napisał:
Niestety tak jak już powiedziliście Ukraina "prozahodnia" miała by mniejsze siły i została by raczej szybko pokonana przez prorosyjską i Białoruś.


Chyba, że została by wsparta przez inne wojska "obozu zachodniego".

Andy22 napisał:

Są jeszcze dwie interesujące mnie żeczy:
&Czy siły Rosjyjskie udeżyły by na Finlandię lub Szecje??
&Czy cały impet ataku Białorusi i częsci sił rosyjskich byłby skierowany na Polskę.
(Oczywiście zakładamy ,że Rosja i Białoruś zajeły Łotwę, Estonie, Litwe)
Pozdrawiam


Według mnie uderzenie Rosji na Finlandię byłoby całkiem realne.

A z państw bałkańskich: Słowenia i Chorwacja raczej weszłyby do obozu zachodniego, a co do reszty, nie wiem.

Pozdrawiam

Sro 30 Sie, 2006 11:18

Powrót do góry
Andy22
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chyba, że została by wsparta przez inne wojska "obozu zachodniego".

Myślę ,że nie została by wsparta dlaczego??
Moze jedynie przez Rumónów.
Bo po zajęciu Ukrainy zachodniej "śmietanke europejską" od Rosji odzielałaby jeszcze:
-Polska
-Słowacja
-Rumunia i Mołdawia
Czyli najmniej poważane w Europie państwa.
Na największą pomoc mogła by liczyć Polska. Dalaczego i od kogo? od "naszych wielkich przyjacół" ( :samolot: ) poniewarz Niemcy niezbyt by się chcieli znaleźć besposredni przy terenach okupowanych przez Rosję i Białoruś.
Atak Rosji odbył by sie równierz na Turcję i Gruzjię(aneksja).
Trzeba przyznać ,że w wypadku gdy agrsorem była by Rosjia z towarzyszami NATO ( wszczegulności Polska) było by na spalonej pozycji.

P.s przepraszam za wielkość mapy Embarassed zmienie

_________________

Sro 30 Sie, 2006 12:46

Powrót do góry
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A oto moja wersja:



Co do państw bałkańskich, neutralnych i tego kawałka Rumunii nie jestem pewien, ale kto teraz może coś wiedzieć?

Pozdrawiam

Sro 30 Sie, 2006 14:00

Powrót do góry
Andy22
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam pytania czy jest to pierwsza faza wojny(pierwszy żut wojsk Rosyjskich i sojuszniczych)
Jeśli tak to mam zastrzeżenie:
Wątpie czy Rosja zdołałaby zająć Turcję szybciej nież Polskę Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy. Polska armia ma sprzęt amerykański z lat 70,80-tych, a choć nei znam aktualnych sił Tureckich to nawet wielkość Turcji na to niepozwala.
Teraz zadam pytankoL JAk myślisz(cie) jak długo utrzymła by się Polska??
Czy otrzymała by pomoc militarna, czy GB, Francja lub inne państwo europejskie zaatakowało by Rosję?
:czolg5: :czolg5: :czolg5: :czolg5: :czolg5: :czolg5:

Żeby nie męczyć europą proponuje POLSKę;
zółte kropeczki to tereny gdzie toczą się najzaciętrze walki lub tereny bombardowań lotniczych lub ataków rakietowych.

Pozdrawiam

_________________


Ostatnio zmieniony przez Andy22 dnia Sro 30 Sie, 2006 16:44, w całości zmieniany 1 raz

Sro 30 Sie, 2006 14:21

Powrót do góry
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest to raczej faza późniejsza, po stopniowym zajmowaniu ziem przez Rosjan.
Z drugiej strony, Rosja ma liczną armię, więc chyba może pozwolić sobie na atak z wielu stron i zdobyć ziemie w pierwszym rzucie.

Na oddzielnej mapie trzeba by zaznaczyć odpowiedź Zachodu.

Jeszcze jedna mała rzecz: bombardowania i ataki rakietowe zapewne objęłyby jeszcze największe polskie miasta.

Pozdrawiam

Sro 30 Sie, 2006 15:01

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wątpie czy Rosja zdołałaby zająć Turcję szybciej nież Polske

A po jakiego im zajmować Turcję ??
Cytat:
jak długo utrzymła by się Polska??

Sądzę ze powtórzyłby sie scenariusz z 1939 , czyli szybka przegrana oficjalnych wojsk a później ruch oporu
Cytat:
Czy otrzymała by pomoc militarna, czy GB, Francja

Jak wyżej

Sro 30 Sie, 2006 15:05

Powrót do góry
Andy22
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A po jakiego im zajmować Turcję ??

Żeby się dobrać do bałkanów a oile sie niemyle Turcja jest w NATO. Ale do bałkanów można sie dostać równierz morzem czarnym to fakt.
Ale Turcje zająć czemu nie... mogły by brzypaść nowe tereny. :okret2: :czolg5: :czolg5:

_________________

Sro 30 Sie, 2006 15:14

Powrót do góry
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właściwie to kto w tej wojnie ma wygrać? Dalszych scenariuszy mogą być setki.

Pozdrawiam

Sro 30 Sie, 2006 15:17

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tylko po co pchać się do Turcji przez kaukaz na którego utrzymanie są nikłe szanse żeby zając Bałkany jak można je zdobyć po prostu idąc przez Ukrainę i Rumunię

Sro 30 Sie, 2006 15:18

Powrót do góry
Andy22
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
Tylko po co pchać się do Turcji przez kaukaz na którego utrzymanie są nikłe szanse żeby zając Bałkany jak można je zdobyć po prostu idąc przez Ukrainę i Rumunię

Ta Ukraina i Rumunia to fakt... Embarassed. Ale skoro Rosja je zdobywa to czemu nie zdobyć i Turcji. :czolg5: Podejrzewam ,że jeśli Rosja nie zaatakowała by Turków to oni mogli by to zrobić.

Turcja byłaby niewątpliwie najmocniejszym państwem europejskim walczącym (w początowej fazie) z Rosją. Turcja mogła by w przyszłości walczyć o odzyskanie bałkanó z rąk Rosyjskich, co po pomyślnym dla niej przebiegu mogłoby oznaczać nowe tereny.
:czolg5: :czolg5: :czolg5:
pozdrawiam

_________________

Sro 30 Sie, 2006 16:10

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
co po pomyślnym dla niej przebiegu mogłoby oznaczać nowe tereny

Tylko nowe tereny trzeba utrzymać w nap XVI było to prostsze bo świadomość narodowa nie byłą tak rozwinięta ale teraz... utrzymanie Bałkanów przez Turcję lub Turcji przez Rosję byłoby trudne. Dlatego ZSRR nie wcieliła Europy śr po II wś tylko utworzyła państwa satelickie

Sro 30 Sie, 2006 16:22

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odnośnie wojny. Najlepiej określi ja sławny cytat.

"To nie będzie wojna o pokój tylko wojna o to by nie pozostał kamień na kamieniu"

W takim scenariuszu jaki jest przez was przedstawiony,to wojnę tą można nazwać światowa. Udział bierze USA, Rosja, Turcja, W.Brytania(więc na pewno też przyłączy sie Australia). W walkę nie będzie jedynie Afryka i A.Południowa zaangażowana. W takim konflikcie broń atomowa nie będzie leżeć odłogiem.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 30 Sie, 2006 16:26

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W takim konflikcie broń atomowa nie będzie leżeć odłogiem.

Będzie gdyż jest straszakiem a tylko terroryści są na tyle głupi by jej użyć dowódcy wiedzą że użycie jednaj spowoduje użycie większej ilości co może mieć opłakane skutki

Sro 30 Sie, 2006 16:32

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No oczywiście, ale przy takim konflikcie nie będzie czasu na sentymenty. Taktyka odstraszania polegała na tym by wojna nie wybuchła, ale gdy juz wybuchnie?? Dlatego bardziej można powiedzieć że politycy zrobią wszystko by taki konflikt wogóle nie wybuchł.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 30 Sie, 2006 16:37

Powrót do góry
Andy22
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W walkę nie będzie jedynie Afryka
Oj wątpie... Chiny, USA mają tam bardzo duże wpływy podejżewam ,że Afryka podzieliłabysię na stronę Chin i USA.
Nie jestem taki pewny co do użycia broni atomowej. Myślę ,że Rosja i USA zdawały by sobie sprawę co z tego moze wyniknąć.. zagłada ludzkość!! Broni nuklearnej użyło by to państwo które by przegrywało i nie miało by innego wyjścia. Takie jest moje zdanie na temat bąby atomowej.

_________________

Sro 30 Sie, 2006 16:43

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.